Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez elfogadható...

Szerintetek ez elfogadható viselkedés egy egyetemen? A közösség midenhol ilyen?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem.

Idén, szeptemberben iratkoztam be a pázmányra,amit azóta is bánok, azon leszek, hogy intézményt váltsak minél hamarabb..

(a sophianumban nincs tisztességes wc, a falba van beépítve egy akkora helyen, ahol egy mosógép sem férbe be, úgy hogy percenként akarják rátörni az ajtót az emberre és ez csak 1 a millióból)

Magánügyi okokból kifolyólag nem a saját nevemen vagyok fent a facebook-on, nem szeretem az oldalt egyébkébt sem, nem is említve, hogy nem vagyok az a neten lógó típus. De sajnos ez elengedhetetlen, mert bizonyos iskola ügyeket érintő dolgokról csak itt lehet tudomást szerezni. A keresztnevem angol megfelelőjével vagyok fent. Okj vizsgás csoportnál ez bem okozott problémát, senkit nem érdekelt. Na de itt...

Amikor egy anyagot szerettem volna elkérni elkezdtek zaklatni, hogy ki vagyok. Bem tudtam, hogy köteles vagyok elszámolni, neg egy egyetemen mindenkinek kötelező személyesen ismernie egymást, felnőtt emberek kévén azt hittem, nem a személyigazolvágy felmutatása a segítœkészség fektétele. Ez odáig fajult, hogy az egyik csoportba kiírták a neven és rajtam gúnyolódnak. Emberek, ezekből kerül ki az értelmiségi réteg...

Megdöbbentem, nem jutok szóhoz, nem tudom, mivel érdemeltem ki ezt a fokú megalázást, azt gondolom ez mindennek a határa.


Vagy az egyetemeken ez normális, szerintetek mit csináljak? :(



2017. nov. 9. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Ebben mi is a megalázás pontosan?

Hogy megadom azt a minimális tiszteltet annak, akitől segítséget kérek, hogy megmondom, ki vagyok?

2017. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én ELTE PPK-s vagyok, kapásból fel tudok sorolni 5 embert, akik a szakomon nem a saját vagy teljes nevükkel vannak a facebookon, soha senki nem csinált ebből ügyet, nálunk mindenki készségesen válaszol mindenkinek és segít a facebook csoportban. Soha ilyesmit nem tapasztaltam, és megértem, kérdező, hogy ez számodra kiábrándító és megalázó volt egyben. Nekem is az lenne, óvodai szint körülbelül. De egyébként ez nem biztos, hogy az egyetemhez kötődő probléma, viszont ha nem érzed magad jól magában az épületben sem, és más problémáid is vannak a Pázmánnyal, tényleg érdemes váltani. Milyen szakról van szó amúgy? Mert lehet, hogy ezen a szakon máshol sem lesznek értelmesebbek vagy kedvesebbek.
2017. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a neved angol megfelelőjével vagy fenn nem lehet, hogy nem tudtak beazonosítani? Te hogyan reagáltál arra, hogy megkérdezték ki vagy? Nem lehetséges, hogy olyan stílusban válaszoltál vissza ami nekik sértő volt és innen a probléma, nem az hogy hogyan vagy fenn face-n? A zaklatás alatt mit értesz, pontosan?

Csak egy ötlet, te tudhatod a legjobban.

2017. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Igen, tudom, az ELTE és a PPKE között ordító a különbség az ügyintézés hatékonyságától kezdve a diákság összetételéig minden tekintetben.

BTK-ra jártam egy évig és szakot akartam váltani, csak sajnos 4 ponttal lecsúsztam a felvin így kötöttem ki a ppke-n. ELTE-re az intelligens réteg jár többségében, tehát ott alap a segítségnyújtás, udvariasság még az ismeretlenne

szemben is, van hová leülni, van igényes mellékhelyiség, könyvtár, jegyzettár, az ügyintézés pikk pakk meg van, mzax egy 3-5 nap volt az ideglenes diák, de az is csak a nagy sor miatt, pillanatok alatt megvolt minden, a hökösökre mindig lehetett számítani...stb.Azt hittem ez is egy színvonalas egyetem, de nagyot tévedtem. Azt tapasztaltam, hogy az ide járók nagy része, legalábbis ami az elsősöket illeti, nagyrèszt az a nagypofájú, sznob, primitív, bunkó réteg...ès egy picit sem túlzok sajnos. Borzalom. Legalábbis ami a sophianumot (btk-t) illeti.

pl.: a sportnap kötelezően volt meghirdetve egy olyan napra, amikor nincsenek óráim. Meg névsoros listázást is mondtak és kiemelték, hogy mindenképp meg kell jelenni. Jó, féltem a hiányzás miatt ès bementem a jogi karra (oda volt meghirdetve). Senki nem volt kèpes segíteni, hogy van-e listázás az ottlevők közül, hiába kèrdeztem facebook-on, szóval ezèrt is indultam el magam (rohadt messze lakom onnan, szóval vicces volt a bizonytalan miatt órákat utazni). Hát volt is meg nem is, volt egy névsor lista de kb 40-en írták alá a több százból. Tehát mégsem volt kötelező. Na ilyet még az óvodában sem csináltak, itt meg szórakoznak az ember idejével!

Mèg mindig nem tudtam a diákom intézni, simán elém mennek a klikkekbe tömörült egyének a sorbam, aztán meg a héten csak bizonyos napokon lehet ezt intezni mint ott kiderult, ez sehol nincs feltuntetve.

A többit nem is mondom, en ezeket tapasztaltam sajnos, valoszinuleg vannak olyanok akik itt jol erzik magukat, csak pozitiv tapasztalataik vannak,,ez nem en vagyok sajnos.

2017. nov. 10. 06:56
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Ha valakit ennyire èrdekel a hivatalos nevem, akkor azt gondolom nem egy nyilvános megalázás a módja, ahol azon gúnyolódnak, hogy mennire "fake" a profilom meg ehhez hasonlók. Mindezt azért, mert mertem kérdezni, olyanokról,,amikről értelemszerűen nem lenne tudomásom, ha nem lennék beiratkozva. Nem hiszem, hogy kötelező mindenkit ismerni, nem hiszem, hogy mind az xszáz ember nèv szerint ismeri egymàst, nem is említve, hogy ez elméletileg egy felnőtt intézmény, nem bölcsi

2017. nov. 10. 07:02
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt nem is említettem, hogy kikezdtek többen, de szó szerint csoportosan rám1szálltak, azért, mert szóvá tettem a kötelezőnek meghirdetett sport("vicc")napot, hogy mièrt nem lehetett tisztességesen közölni az eseményre vonatkozó informàciókat, meg a 0 segítségnyújtási készséget is kénytelen voltam szóvà tenni, mind a telefonján lóg a nap 24 órájàban és egy rohadt igen/nem-be beletört volna az ujjacskájuk. ( többen vártuk a visszajelzést, mielőtt elindultam )

Hát volt ,aki visszakereste a korábbi bejegyzéseimet, ahol eligazìtást kértem melyik szám alatt van az egyik épület, ugyanis csak az utca nevét adták meg, és elkezdtek kötekedni, hogy milyen dxszxzx vagyok, amiért ezt sem tudom, aztán egyre agresszívebben ment, amig ki nem töröltem az üzenetemet és le nem tiltottam a zaklatòkat.

szèp, ugye :)

2017. nov. 10. 07:12
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Ha valakitől segítséget kérsz, akkor valóban illik leírni a neved ha kérdezik. Valószínűleg azért is érdeklődtek, hogy ki vagy, mert nem szívesen adnák oda egy idegennek a jegyzeteket/információkat.

Az, hogy rajta gúnyolódnak valóban nem szép dolog. Én is Pázmányos vagyok, ilyeneket nem tapasztaltam. Melyik karon vagy?

2017. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy nem illik általánosítani, hidd el, a Pázmányon is normálisak az emberek. Azért kíváncsi lennék a te írásodra, hogy miket kommenteltél oda, hogy elkezdtek gúnyolódni rajtad.

Ha azt hiszed, hogy az ELTE különb, akkor nagyon tévedsz. (tapasztalat)

2017. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%

Üdv Elise!

Tudod..a wc-k egész jók, pl fent az 5. emeleten. Monsz az egyik fő "zaklatód" is oda szokott járni!

Csak kíváncsiskodunk rajta ki lehet az aki ilyen bugyuta kérdéseket tesz fel, mint te folyton az egyetem nem hivatalos facebook oldalára. Te meg olyanokat tartasz zaklatásnak..mint kirakni egy videót Für Elise ről...komolyan mondom...#metoo

De amúgy, tényleg..te ki vagy? :D

2017. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dettó Pázmányos vagyok, szintén a Sophianumban vannak az óráim és semmi ilyet nem tapasztaltam, sem én, sem a csoporttársaim.

A mosdókról: való igaz, amelyik mosdót említed tényleg kicsi, és mivel ott csak egy van, így szokott sorban állás is lenni. A problémát megoldja, ha átmész a folyosó másik végére, ahol kapásból három fülke is van. A diákigazolvány ügyintézés másnak is csúszott idén, nemcsak neked.

A pontos cím, már konkrétan a felvételi értesítésben le volt írva, szóval ezt sem értem igazán...

Az információkérésnél meg nem azzal volt a gond, hogy kérted, hanem mivel zárt csoport nyugodtan oda írhattad volna a neved, mivel ott csak a csoport tagjai látják, így viszont jogos a kérdésük, hogy miért van szükséged arra a jegyzetre/információra/egyébre.

2018. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!