Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felnőttként az ember újraérett...

Felnőttként az ember újraérettségizhet abból a tantárgyból is amiből annak idején felmentést kapott?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy bármiből lehet csak fizetni kell érte. Abból a tárgyból is amit sosem tanult az ember. Akkor ebbe bele tartozik az is amiből felmentést kapott?


Nem mondom, hogy biztosan sikerülne, de kíváncsi vagyok.


2017. nov. 14. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, leérettségizhetsz belőle. Meg a felmentés 1 évig szokott tartani, majd visszahívnak vagy talán az igazgató mentesit alóla, azt hiszem. De ha rosszul tudom is, akkor se kérik számon, hogy anno nem érettségiztél, most minek akarsz. Diszkalkuliásként én nem mennék el matektanárnak, de hallottam már ilyenről.(Gondolom nem annyira komoly az eset vagy több évig magántanárhoz járt.)

Ha úgy döntenél, hogy érettségizel az adott tárgyból, akkor sok sikert! :D

2017. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem lennék matek tanár soha, de ha egyszer újraérettségiznék pár tantárgyból akkor talán a matekot is érdemes lenne megpróbálni, igaz sokat kellene hozzá tanulni. Mondjuk nem is tudom mennyire érdemes, mert ez pont az a tantárgy amihez vagy van érzéke valakinek vagy nem. Nyilván más egy irodalom vagy földrajz...

az az igazság , hogy úgy érzem egy gyenge érettségi kb. semmihez sem elég.

2017. nov. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!