Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondja mindenki hogy az...

Miért mondja mindenki hogy az ELTE anglisztikára könnyű bekerülni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 14. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, nyolcadikos vagyok:((((((
2017. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy nézzük, minden egyetemre könnyebb bekerülni, mint bent maradni. Amugy én ezt még nem hallottam. 419 volt tavaly a ponthatár az államilag támogatotthoz, persze vannak egyetemek ahol magasabb, de azért ennyi pontot összeszedni is kihívás.
2017. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anglisztikára konkrétan pont nehezebb bekerülni mint bent maradni. :D Germanisztikán végeztem, a gimi és az, hogy bekerüljek messze nehezebb volt mint maga a szak. Gondolom az anglisztika is ilyen lehet, meg úgy nagyjából az összes bölcsész szak.


A reálos (természettudományi, mérnöki stb.) szakoknál van az, hogy könnyebb bekerülni mint bent maradni.


Kettes matek érettségikkel felvételiznek az emberek mérnöknek. Ez botrányos. (Az más kérdés, hogy utána majd kihullanak.)


Ahhoz, hogy valaki egy bölcsész szakra bekerüljön, 5-ös tanulónak kell lennie gimiben. Majd pedig az egyetem lesz botrányosan könnyű a felvételi követelményekhez képest.

2017. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az előzőhöz szólva, nem kell ötösnek lenni gimiben, mielőtt ettől valaki megijed. Szakközépbe jártam, nem volt 3-nál magasabb átlagom. Kell egy jó közép magyar érettségi meg egy jó angol emelt érettségi és máris 420 pont körül van az ember. Tudni kell angolul és kellenek hozzá alapvető szövegértési és fogalmazási képességek...semmi más.
2019. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!