Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben különbözik egy egyetemi...

Miben különbözik egy egyetemi óra egy középiskolai tanórához képest?

Figyelt kérdés

2017. nov. 16. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem kötelező bejárni...

Meg tanítanak is rajta, nem azzal megy el az óra nagy része, hogy a tanár a hátsó h.lyegyerekre kiabál...

2017. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha valamit nem értek itt is kérdezhetek vagy nem illik megzavarni a tanárt?
2017. nov. 16. 16:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például lehet kérdezni. Bár ahol 400 ember van nyilván nem tudja leadni az anyagot és még a 400 ember kérdésére válaszolni, szóval inkább próbáld meg a melletted ülőtől megkérdezni, hogy ő érti-e, és ha végképp nem, inkább akkor kérdezz...
2017. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 16. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Kérdésre ott a gyakorlat, de ott se kérdezősködésből megy az óra.


Pl nálunk matek óra másfél óra és ezalatt lenyomtak 3 db különböző integrálást (,,különböző")

Ott meg nem mondják el hogy de ez azért az azért. Van egy alap meg max egy képlet akár 6-8 taggal is és akkor azt alkalmazva gyors megoldjátok a feladatot.

2017. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előadótól is függ, hogy mennyire zavarja, ha valaki közbeszól az órán. Nálunk van, aki már a legelső órán kiemelte, hogyha bármi nem világos, szóljunk nyugodtan, akár órán, akár óra végén, vagy e-mailben, vagy külön is megkereshetjük. De olyan is van, aki nem igazán szereti, ha rajta kívül más is megszólal az órán, mert kizökkenti a gondolataiból. De egyébként a többséggel ha máshogy nem is, órán kívül lehet beszélni, kérdezni tőle, ha valamit nem értesz. A gyakorlati órákon viszont általában nagyobb a kérdezési lehetőség, de ott se szeretik, ha állandóan meg kell állni, mert nem értesz valamit.

Az nem teljesen igaz, hogy nem kötelező bejárni az órákra. A gyakorlatokra például kötelező, azokról maximum háromszor hiányozhatsz (de olyanról is hallottam már orvosis ismerőstől, hogy náluk maximum egyszer vagy egyszer sem lehet hiányozni bizonyos órákról). Ezeken az órákon katalógust (jelenléti ívet) írnak az előadók. Vannak katalógusos előadások, nálunk azoknak a feléről lehet maximum hiányozni. Ha túlléped a hiányzások számát, akkor automatikusan megbuktál (esetleg az előadóhoz mehetsz még, hogy van-e lehetőséged mondjuk bepótolni az órát, vagy beadandót írsz, vagy valami - ez az embertől függ, hogy megengedi-e). Az senkit se érdekel általában, miért hiányzol.

Az órák általában másfél-két órásak (vagy azok között), ezt illik tudni végigülni, de a legtöbb előadót nem érdekli, ha hamarabb jössz vagy késel, csak ne zavard meg vele az órát. Nem kell magyarázkodni, miért késel vagy miért kell hamarabb elmenned, de gyakorlatoknál vagy kisebb fős óráknál van, hogy megkérdezik, mert ott már jobban ismernek (egy több száz fős előadáson nyilván nem fogja megkérdezni senki minden későtől, miért nem tudott időben beérni).

Mivel általában heti egy óra van egy adott tárgyból, ezért nagyobb anyagmennyiséget adnak le, mint középiskolában. Az előadó nem fogja megvárni, hogy mindenki leírja, ami a táblán/kivetítőn van, tehát érdemes gyorsan írni, rövidítéseket használni. Viszont nálunk a legtöbb előadó a hallgatók számára is elérhetővé teszi a diákat, vagy el lehet őket kérni (ilyenkor érdemes mondjuk már előre kinyomtatni a diákat, ha lehet, és azokra jegyzetelni).

Röpdolgozatok nincsenek (nálunk legalábbis, meg nem is hallottam még ilyenről), csak zárthelyi dolgozatok (zh), amik igazából olyanok, mint a témazárók. A zh időpontokat az előadók többsége már az első előadáson elmondja, vagy benne van a tematikában. Zh nem minden tárgyból van, viszont gyakorlati órákon általában csak zh van. A félév végét pedig egy jó kis 6-7 hetes vizsgaidőszakkal szokás zárni, ahol számot adhatsz a félév során benned felhalmozódott tudásról:D

2017. nov. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Először is abban különbözik, hogy általában legalább 90 perces egy óra. Nekem ennél rövidebb órám nem is volt az 5 év egyetem alatt, hosszabb viszont igen :) Olyankor általában van egy-két kisebb szünet.

Ezen kívül:

- vannak gyakorlatok, amikre be kell járni

- vannak előadások, amikre általában nem kötelező

- a gyakorlatok kis létszámú órák, az előadásokon általában a komplett évfolyam, vagy akár más szakok diákjai is ott vannak

- előadáson kevésbé vagy kontaktusban, interakcióban a tanárral, elég frontális az egész

- nálunk mondjuk mindig van lehetőség a kérdések feltételére és az oktatók igyekeznek valamennyire interaktívvá tenni az előadásokat, több-kevesebb sikerrel

2017. nov. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 17. 08:22
 9/13 anonim válasza:

Nem olvastam kommenteket, főleg a nagyon hosszút nem, ezért elnézést ha valaki már ugyanezt írta előttem.

Szerintem elég nagyban különbözik a kétféle képzési forma. A középsuliban elég individuális az egész, bekérdezhetsz, jelentkezel és hozzászólhatsz, esetleg a tanár tesz fel kérdést és felszólít, vagy megkérdezi hogy mindenki érti e. Az egyetemen erre nincs lehetőséged a csoportos órák esetében, kivéve ha felveszel kiscsoportos órákat (pl 5-6 fő). Az órákat amelyeken jó esetben is 60-70 ember ül bent nem tudod és nem is illik megzavarni. A tanár nem kérdez vissza, mert leszarja hogy érted e. Ha bajod van személyesen mégy oda hozzá az óra végén, ha van annyi vér a pucádban :D A tanárokat az egyetemen csak az érdekli (tisztelet a kedves kivételnek), hogy leadja az anyagot, megkapja a pénzét, és aztán a vizsgán amit visszahall azt majd osztályozza.

Örültem a kérdésednek, és hogy választ is adhattam.

Üdv. (21)

2017. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ja, és el ne hidd hogy nem hiányozhatsz az órákról. Nálunk (és hallottam már más egyetemre járó sorstársaimtól is), ha 3x hiányzol az adott tárgyról úgy kibassszarintanak mint annak a rendje, és mehetsz a tanulmányira a tárgyismétlési kérelmeddel. Vihetsz ott a tanárnak orvosi igazolást, vagy szakmai kimenői engedélyt, ha megvolt a 3 és negyedjére is sikerült, akkor lecsap a bárd 😂😂

(Előző voltam).

2017. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!