Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kivancsi vagyok a velemenyetek...

Kivancsi vagyok a velemenyetekre, szerintetek ez hogyan mukodik?

Figyelt kérdés
16 eves koromban kiiratkoztam 10 osztalybol ev vege elott 1 honappal. Igen, tudom ez hatalmas felelötlenseg volt es a szüleimet sem hibaztathatom ezert mivel ök kezzel-labbal ellenkeztek de nem ugy tortent ahogy azt ok szerettek volna.. mindegy is ez a mult mar nem erdemes rajta ragodni. Ami a lenyeg,hogy szerencsere meg idoben megjott a "jozan eszem", es a terveim szerint szeretnek Pestre felköltözni es ott folytatni egy erosebb kovetelmenyu gimnaziumot,ahol kivalo oktatasban reszesulnek. Mi ennek pontosan a menete? Mi szukseges hozza hogy a 11. osztalyt tudjam folytatni , es meg az iden becsatlakozni?

2017. nov. 16. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 11. osztályt nem tudod elkezdeni, mivel nincs 10. osztályos bizonyítványod.
2017. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írja, a 10. osztályt kellene újra megcsinálnod, hiszen nem fejezted be, és addig nem mehetsz 11.-be.
2017. nov. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezzel tisztaba vagyok. Viszont 19 evesen nem hinnem hogy celszeru lenne beulnom a 10. osztalyba.. Ezert biztosan van ra mod,hogy a masodik felevrol tegyek egy kulonbozeti vizsgat,mivel az elso felev mar megvan.
2017. nov. 17. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
19 évesen szerintem már ne egy erősebb követelményű gimnáziumban meg kiváló oktatásban gondolkodj, hanem menj el esti képzésre 10-11-12. osztályba.
2017. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is hoztam ilyen döntést, csak 21 évesen hagytam ott a sulit mert rettenetes volt a képzés utolsó évben, de OKJ-ban érettségi után, nem mondanám, hogy én is jót cselekedtem, de szintén folytatni tervezem tanulmányaimat egy jobb suliba Pesten tanfolyam keretében.
2017. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan is, ahol két év alatt meg tudod csinálni estin /levelezőn asszem. Szerintem estin, de azért a levelező, a hétvégi képzésre is keress rá szerintem. Ja és az esti asszem kb du 2-3-tól este 8-9-ig, valami ilyesmik ezek. Talán 3-tól 8-ig mondta anno az ismerősöm este, és az asszem, amire ő járt, az pont 4 éves volt talán, nem tudom már. Szóval akkor elvégzed/ csak levizsgázol a 10-es tananyagból, amilyen lehetőséget találsz, de lehet, hogy az ország másik végében pl tudnál simán csak levizsgázni, aztán still esti/levelező.
2017. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
*vagy ha úgy is megvan, akkor szerintem engedékenyek lehetnek a régi iskoládban, hogy esetleg esélyt adnak, hogy úgyis nagyjából, viszonylag kijártad, akkor levizsgázzál csak a 10.-es tananyagból, és akkor úgy, mintha egy nyári javítóvizsga lett volna, csak pár év kihagyással, lehet , hogy meg tudod kapni a 10-es bizonyítványt.
2017. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már csak felnőtes esti gimnáziumába tudod elvégezni és sajna 10. Osztályt kell újra járnod.
2017. nov. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Levelezo illetve esti tagozaton semmifelekeppen nem szeretnem, mivel mar probalkoztam vele es botranyos az oktatas.. nem tul intenziv illetve tele van idosebb korosztallyal. Ez mellekes dolog vegulis de mindenkeppen nappalin szeretnem. Az egyik valaszolonak hozzafuznem hogy 16-24 eves koromig mar reszt vehetek felnottoktatasban VISZONT 23 eves koromig nappali tagozatra is beiratkozhatok, igy szol a jogszabaly! :) Mindegy,majd en megoldom azert koszi a valaszokat!
2017. nov. 19. 00:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy hülyén fogsz kinézni 16 évesek közt mert hogy nem fejezted be 10. Osztályt igy azt előröl kell kezdened.
2017. nov. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!