Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a felvételi a Táncművés...

Milyen a felvételi a Táncművészeti balett szakára?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata a Magyar Táncművészeti Egyetem balett felvételijével kapcsolatban, kérem ossza meg velem. A kislányom, aki most 4. osztályos, készül pályázni, de egyelőre csak annyit tudunk, hogy egész napos, több körös megmérettetésről van szó.

Az érdekelne, hogy milyen részekből áll és mondjuk már egy korábban felvételiző kislány miként élte meg, mi alapján vesznek fel, vagy utasítanak el.

Köszönöm



2017. nov. 17. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En annyit tudok hogy azert eleg nagy elony ha elotte mar evekig balettozott. Kell 3 fele sparga. Masra nem emlekszem de egy baratnom is odament. Nezted mar a honlapjukon? Szerintem fent van
2017. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajna semmi konkrétat nem írnak, csak hogy lesz ortopédiai vizsgálat, hajlékonyság, tágság, rugalmasság...csak azt nem tudom, hogy konkrétan milyen típusú feladatokra gondoljak ezeken belül.

Azt szeretném tudni, hogy aki már volt ilyenen, milyen feladatokat kellett csinálnia. Vagy az ortopéd orvos mit nézett, hogyan mérte fel pl. a csípő kifordíthatóságát...stb?

2017. nov. 17. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell elképzelni, hogy egyszerre kb 3 gyerek megy be a terembe, ahol van egy 8-10 fős vizsgabizottság. Egyesével kimennek a gyerekek, meg kell állni szemben velük, aztán oldalra fordulni,... Ekkor mérik fel az arányos testalkatot. Utána a hajlékonyság felmérésére kimegy egy tanár és megcsináltat néhány gyakorlatot a gyerekkel. Pl a hát hajlékonyságának felmérésére kérhetik hogy hason fekve tolja föl magát és ha látszik, hogy ez könnyű neki esetleg még odaáll valaki és még jobban hátra húzza.

Sajnos csak ennyit tudtam segíteni

2017. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szívesen veszem a további hozzászólásokat!

2017. nov. 19. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!