Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha még 1,5 évem van az egyetem...

Ha még 1,5 évem van az egyetemből, de félévkor át szeretnék menni levelezőre, akkor mit kell tennem? Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apám kibírhatatlan, az elmúlt félévben 5-ször voltam sürgősségin, mert megmutatta, hogy ki az erősebb.

Folyamatosan azt hallgatom, hpgy én mekkora bolond vagyok, hova fog elvitetni, bezáratni. Mindenkinek elmondja, hogy nem vagyok normális stb. Ma reggel is leművelte ezt és nekem rohadtul elegem van.

Náluk lakom, onnan járok be a 40 km-re levő suliba. Az utóbbi 4 év egy kínszenvedés vele, teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mit csináljak. Tavaly egyszer, mikor azt állította, hogy drogozom, akkor három havi lakbérre megfelelő összegem van, összepakoltam. Erre ütöttek, hogy bolond nem mész sehova stb.

A városban nincs munkalehetőség, amiből meg is lennék és ne kellene anyámék nyakán élni. Végülis nem kell abban a városban dolgoznom, ahol a suli van.

Pénteken és szombaton vannak az órák, ami egész kibírható lenne. Már most is gondolkoztam rajta, hogy egyáltalán elkezdjem-e ezt a félévet.

Ilyenkor milyen támogatások vannak? Buszra a kedvezmény legalább megmarad?


2017. nov. 19. 07:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs sok választásod.

1. Otthon maradsz és valahogy kibírod ezt az időt.

2. Elmész és valahogy megoldod.


A 2. lehetőségben azért van segítséged.

Vagy elmész dolgozni (diákmunka, részmunkaidő, stb.)

Vagy felveszed a diákhitel 1-et.

2017. nov. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!