Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Mi a különbség a diploma...

Motorman kérdése:

Üdv! Mi a különbség a diploma és az "Egyetemi okleveles" végzettség között?

Figyelt kérdés

2017. nov. 19. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Betippelek ide valamit, aztán ha nem jó, akkor majd kijavítanak, remélhetőleg; mert én is kíváncsi vagyok. Szóval, hogy egyik tippem, hogy ugyanaz, másik tippem, hogy még nincs nyelvvizsgája, de ez az okleveles megnevezésű ez valószínűleg régen is volt, szóval akkor megint hajlanék arrafele, hogy ugyanaz. Amúgy rákerestem még, néztem , van -e másik kérdés ezzel kapcsolatban, ott ilyen válaszok születtek:

"Felsőfokú szakképzésen (OKJ) oklevelet kapsz. Alap- és mesterképzésen diplomát."

"Nem sok, illetve használattól függ. Diplomát kapsz egyetemen, de a diplomában sokszor az áll, hogy "okleveles ...". Valamikor egy oklevél meg csak annyit jelent, hogy résztvettél egy tanfolyamon vagy versenyen.

Vagyis a diploma végeredményben egyfajta oklevél. "

2017. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy tudom, hogy hivatalosan alapképzésen sem diplomát kapsz, hanem oklevelet - vagy valami ilyesmi rémlik. A diploma mesterképzéstől jár. Aztán lehet, hogy rosszul mondom. :)
2017. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
2 - es vagyok. Megnéztem a férjemét és igen, jól rémlett. Alapszakon is csak oklevelet kapnak. Csak a köznyelvben él úgy, hogy "diploma" :) Nem mintha kevesebbet érne amúgy, hozzáteszem. Pl. egy mérnöki alapszak többet ér, mint némelyik mesterképzés. Nem hozok példát, nehogy megsértsek valakit.
2017. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jézus, csak most találtam erre véletlenül, de ez a kérdés és a válaszok is full komoly???


neeee, nem hiszem el.


hát elég nagy a különbség "sima" diploma vagy okleveles diploma között. az egyik a régi rendszerben a főiskolai, a másik az egyetemi végzettség, a mai bolognai rendszerben pedig alapszak avagy mesterszak. nagyon de nagyon nem mindegy .... komolyan nem értem ezt az egész dolgot.

2019. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!