Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az egyetemi /...

Mi a különbség az egyetemi / főiskolai végzettség között?

Figyelt kérdés

Ha elvégzek egy 3-3,5 éves alapképzést, utána tudok csak mesterképzést választani, az lesz az egyetemi diploma?

Az alapkézés a főiskolai végzettség, a mesterképzés pedig az egyetemi diploma? Vagy hogy van ez?



2014. aug. 18. 09:07
 1/3 pokiloki ***** válasza:
Egyetemen is és főiskolán is ugyanazt a diplomát kapod. Annyi a kulömbség h a fősulin valamivel könyebb elvégezni 1 szakot , és egy minimális mennyiségben a fizetésed is kisebb lenne mint annak az embernek aki ugyanazt a szakot egyetemen végezte. Diplomát alapképzésért kapsz viszont az sok szaknár mivel ALAPKÉPZÉS kell a mesterképzés is és ugy igazán diplomás lehetsz :D
2014. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szerintem az elozo nem jol tudja, mert az hogy mennyire nehez elvegezni egy szakot az nem attol fugg hogy egyetemen vagy foiskolan oktatjak.

Tudomasom szerint az egyetem azert egyetem es nem foiskola, mivel tobb kutatomunkaban/projektben vesznek reszt a profeszorok es ezekben a projektekben eredmenyeket is elernek. Ha nem igy lenne akkor lefokoznak foiskolava.

2014. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, ahogy a második. Több a professzor doktor atyaúristen, több a tudományos tevékenység, a kutatás, stb. Jó eséllyel nagyobb intézmény, több hallgatóval, több pénzzel, de ez már inkább csak általánosítás.

Ennek ma már nincs jelentősége, régen volt. A főiskolák rövidebb és gyakorlatiasabb képzést adtak, míg az egyetemek hosszabb és elméletibb tudást nyőjtottak. Ez mára már az egységes rendszerrel elveszett, csak az intézmények nevei maradtak.

Mára már alapképzés van, ami 3-4 év, és mesterképzés, ami még 2.


Az idősebbek kérdezhetnek még olyat hogy egyetemi vagy főiskolai végzettséged van-e, ilyenkor fel lehet őket világosítani, hogy ez ma már mindegy.

Megjegyzem még a képzés hossza sem játszik, mivel én pl. főiskolára jártam és 4 éves volt a képzésem, míg csomó 3 éves képzés van egyetemeken.

2014. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!