Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják ezt a tanárok?

Miért mondják ezt a tanárok?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és én azt mondtam, hogy szakgimnáziumba szeretnék tovább menni. Erre azt mondják a tanárok, hogy 4es 5ös jegyekkel tilos odamennem. És menjek inkább sima gimnáziumba.


Egyébként a Csetébe mennék.


És miért mondják ezt a tanárok?

Ugyanazt tanuljuk, nem? Csak itt+szakma. Vagy az osztályközösség miatt?


Most olyan tanácstalan vagyok.

Egyáltalán mit hányadik helyre írjak,mertha az első erősebb iskola felvesz akkor már utána nem varriálhatok, hogy az erős iskola és ink. Máshova akarok menni.


Mondjuk tegyük fel ha leromlana a jegyem a gimnáziumba és nem csináltam meg jól az érettségit akkor nem vesznek fel fősulira.

De a szakgiminél ha rosszak a jegyeim és az érettségim akkor a 4 év alatt már van egy szakom.



Pls!!

Mondjatok érveket a gimire+szakgimire! Mert nem nagyon tudom hogy mitcsináljak...és itt az ideje már eldönteni...


2017. nov. 22. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Én is a gimit mondanám. Téves az az elképzelés, hogy "Ugyanazt tanuljuk, nem? Csak itt+szakma."

Ennél a kérdésnél a válaszokban ki van fejtve.



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

1. Ugyanazt tanuljuk?


Nem. Gimnáziumban, mivel nincs szakma, sokkal több idő jut a közismereti tárgyakra, például egy másik idegen nyelvre.


2. Az osztályközösség miatt?


Igen. A szakgimnáziumok gyerekanyaga más, mint a gimnáziumoké. Természetesen vannak nagyon tisztességes szakgimisek, mint ahogy züllőtt gimnazisták is, de általában azért mégis így van.


3. "A szakgiminél ha rosszak a jegyeim és az érettségim akkor a 4 év alatt már van egy szakom"

Amit négy év alatt szakmából kapsz, az kb. lószar. Ha normális, OKJ-s szakmát szeretnél, akkor érettségi után még maradnod kell egy, vagy szakmától függően akár több évet.


4. Gimnázium után, ha nem akarsz felsőoktatásba menni, van lehetőséged szakgimnáziumban (ingyen, nappalin) szakmát tanulni.


Egyetértek a tanáraiddal. Ha 4-es, 5-ös tanuló vagy, gimit célozz meg, hacsak nincs erős elhatározásod valamely szakmát illetően.

2017. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

2-es jó egy szót tennék hozzá: ERŐS gimit célozz meg!

Az az értékes négy év egy gyenge gimnáziumban elpazarolódik.

2017. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
7%
Elkülditek gimibe utána meg ha időközben szakmát akarna egyetem helyett csak állhatna ott hogy miért hallgatott rátok.Menjen szakközépbe.Jobban jár ha nem szivatja meg magát.
2017. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!