Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci kolisok! Milyen?

Miskolci kolisok! Milyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék odamenni tanulni az anyagmérnöki vagy gépészmérnöki karra. Igényelnék kolit, de előbb érdeklődnék róla. Melyik épületbe kerülnek be? Milyen a társaság, wc/zuhanyzó hogy van? Lányok fiúk vegyesen? És ez hogy van megoldva a wc/zuhanyzónál? Kijárás az hogy működik bármikor jöhetsz mehetsz? Koli állapota milyen, hány ágyas szobák vannak és min múlik hogy valaki 4 vagy 2 ágyasba kerül pl? Zaj vagy csend van, lehet tanulni? Nagyon nehezen megy, ha mellettem zajonganak vagy ilyesmi :/ Bocsi a sok kérdésért, de fontos lenne. Várok minél több választ!

2017. nov. 28. 13:40
 1/5 anonim válasza:

Minden kar más-más koliba kerül. E/1: jogász,bölcsész (ez az Unit leszámítva a legjobb koli épület, kétfős szobák, négy emberre jut egy fürdő és konyha) elsőéveseknek vagy nagyonnagy szerencse vagy HÖK protekció

E/2:gépész (általában négyágyas szobák, a folyóson közös fürdő, konyha, emeletenként)

E/3:kohász nagyrészt,de akadnak bölcsészek, EÜ-sök (általában négyágyas szobák, a folyóson közös fürdő, konyha, emeletenként)

E/4:gépész (általában négyágyas szobák, a folyóson közös fürdő, konyha, emeletenként)

E/5:gazdász,bányász (általában négyágyas szobák, a folyóson közös fürdő, konyha, emeletenként)

E/6:gazdász,bányász,zenész (általában négyágyas szobák, a folyóson közös fürdő, konyha, emeletenként)


Az hogy melyikbe kerülsz a szaktól függ, azontúl a szerencsétől (régen meglehetett jelölni többet hová szeretnél menni és koli felelősek eldöntötték, nem tudom ez most is így van-e)

A társaság mindegyikben jó, én az egyesben laktam, nyilván ott nincs akkora buli, mindenki elvan a szobájában, de a többiben a közös helységek miatt mindig nagy az élet. A fiúk és a lányok közös épületben vannak, de külön fiú, lány szobák vannak, közös folyóson. A fürdőben ez úgy van megoldva hogy bemész a helységbe jobbra lányok, balra fiúk s egy fal választja el a két részt. A koli állapota az árhoz képest jó, én két éve fizettem 11.000-et/hó az egyes kolira (bár ez van a legjobb állapotban a Bolyai kolik közül). Ki-be járkálhatsz amikor akarsz, de van portás és ha éjjel jössz, nyilván nem örül, mert ő nyitja-zárja az ajtót éjjel, de már hosszá szoktak. Hozzád is feljöhet akárki nappal, de le kell adni az igazolványát a portásnak, ezt szigorúan veszik, éjjelre csak kérvénnyel maradhat az épületben az, aki nem ott lakik. Az egyesben csend van, inkább végzősök vannak, akik írják pl a szakdogát, a többi elég zajos, de ha akarsz, lehet tanulni, csak kitartás kell hozzá.


Ezeken kívül van az Uni, ami inkább egy diákhotel, ez az árán is meglátszik. (Nem tudom pontosan mennyi, de minimum duplája a többi kolinak. Én magam keveset voltam ott, de nagyon jó állapotban van, ha a pénz nem számít annyira és fontosabb a csend mint a buli, megpróbálnám a jelentkezésnél ezt is a helyedben, jóval csendesebb.


Ha van még kérdésed, írj. :)

2017. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2017. dec. 1. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha jól hallottam megszüntették a négyágyas szobákat, már csak három meg kettő van. A kormány kihozta rendeletben, hogy hány m^2 kell jusson egy hallgatóra, így a négyágyas nem felelt meg.
2017. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van ilyen rendelet, nem tudom. De az biztos, hogy itt továbbra is négyágyas szobák vannak.
2017. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Komolyan? :o de durva, mert én mentorkodom a külföldi hallgatókkal, és az E/6-ban, ahol ők vannak már nincs, mondták nekünk az értekezleten, hogy van ilyen rendelet. Lehet, hogy csak a külföldi hallgatókra vonatkozik. Nem hangzik (sajnos) hihetetlennek :(
2017. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!