Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-re elég az emelt szintű...

SOTE-re elég az emelt szintű kémia és biológia érettségi, vagy kell középfokú nyelvvizsgával is rendelkezni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontszámítás szempontjából lényegtelen, hogy van-e nyelvvizsgád, mert a két emelt miatt kapott 2x50 pont adja a 100 szerezhető pluszpontot. Viszont semmiképp se hátrány, ha szerzel egy nyelvvizsgát.:)
2017. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam, nyelvvizsgával emelhetem az esélyeimet a bejutáshoz. Akkor ezek szerint lényegtelen... Köszi a választ.
2017. nov. 29. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételihez nem kell, de a diplomához majd igen. Sokkal jobban jársz, ha már nyelvvizsgával jössz ide (leginkább angollal, de ha nem angolod van, hanem pl. németed vagy franciád, az is jó, viszont az angoltudásodnak nagy hasznát fogod venni 1-2 tárgynál, ahol restek az előadók magyar diasort csinálni és abból előadni...)

Hidd el, nem lesz kellemes majd 4 év múlva egyetem mellett nyelvvizsgázni, még akkor sem, ha az egy semmiség az egyetemi tárgyakhoz képest. Pláne, ha addigra a mostani tudásod csak kopni fog.

2017. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)


Én is orvosira szeretnék menni és már megvan a C1 angol de mint kiderült a két emelt érettségi miatt nem számít viszont ezzel meglesz a diplomához szükséges nyelvvizsga és az angol nyelvű képzésben is részt vehetsz :)

2017. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. nov. 30. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!