Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye ez nem számít butaságnak,...

Ugye ez nem számít butaságnak, még jó lehetek ezekből vagy csak jobb? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a gimnáziumot (hatosztályos) és egy elég erős suliba kerültem egy elég gyenge suliból. Most jöttek az új tantárgyak és anyukám nagyon büszke rám, hogy megtudom állni a helyem (ő rosszabbra számított a jegyekből). De én mégsem érzem így a humán tantárgyakból kényelmes 4-es 5-ös vagyok angolból is megállom a helyem és az új idegen nyelvet (német) is jól megy. Viszont a reál tantárgyak... abból nagyon rossz vagyok, (fizika, MATEK) kémia megy viszont a tz-m csak 3-as lett de van ötösöm és négyesem is azokon kívül csak a fizka tz-m lett 2-es és matekból állok nagyon rosszul, Nem csak a tanárra fogom én se vagyok szent, viszont a felvételim matekból jól sikerült, sok barátomnál jobbat írtam ezért nem lehetek olyan sík hülye... de olyan nagyon okos se vagyok, szerintetek így lehet még belőlem majd olyas valaki aki eltudja rendesen tartani a családját és gyereket nevelni is jó háttérrel tud? Gáz lesz ha hetedikes koromba becsúsznak félévkor HÁRMASOK? Nagyon bánt, de ezen kívül nagyon levagyok terhelve heti 5-6 edzés... azért még ebből lehet félévre, jövőbe valami jó?

2017. nov. 29. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyi, én még érettségi évében is hármas voltam matekból, de voltak ott kettesek is, mégis felvettek az orvosira, amit ha elvégzek, elég valószínű, hogy lesz munkám, és el tudom tartani a családomat.

Szóval a válasz az, hogy persze. A többiek se tökéletesek körülötted, még az sem, aki annak hiszi magát. A jegyeid nem olyan vészesek, gyúrj egy kicsit rá, és ne ess pánikba. Az edzéseket aszerint hagyd vagy ne hagyd, hogy jól érzed-e magadat rajtuk, mert ha szeretsz sportolni, és szeretnél előrehaladni, később könnyen lehet, hogy bánnád, ha mérsékelnéd őket, de ha mondjuk utálod már, a szüleid nyomnak stb. vagy egyszerűen tényleg csak másra koncentrálnál, akkor azt mondom, hogy nyesd meg egy kicsit az edzéseket, és akkor pihensz valamennyivel többet. Arra meg tök jogosan lehetsz büszke, hogy felvettek egy jó suliba és jó felvételit írtál. Annyi fontos, hogy ne csak ülj a babérokon, hanem az elért teljesítményedet használd arra, hogy motiváld magadat a későbbiekre. Pl az, hogy egyszer már, amikor megdolgoztál érte és tétje is volt, akkor kiválóan tudtâl teljesíteni, a legjobb motiváció a világon.

Csak ügyesen, és ennyitől még nehogy kétségbeess! :)

2017. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Matek nélkül is van élet. A hármas amúgy sem olyan rossz. Gondold el, akik kettesért küzdenek....

Inkább koncentrálj arra, ami megy.

2017. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz:)
2017. nov. 29. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!