Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen feladatokat kell...

Milyen feladatokat kell teljesíteni a MOME formatervezői felvételijére?

Figyelt kérdés

Nem találtam konkrét példákat/munkákat.

Ajánlott szakirodalmat sem leltem.



2017. nov. 29. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Először le kell adni egy portfóliót, amiben addigi munkáidból egy válogatás van, meg az általuk kiadott feladat megoldása. Az addigi munkákba érdemes tervezést és tanulmányrajzot is rakni, de inkább tervezést. Ha továbbjutottál, akkor nyáron van egy 3 napos forduló, ahol első két nap csoportokra vagytok osztva és délelőtt közösen dolgoztok a feladaton, délután meg egyedül. Pár éve olyan jellegű a feladat, hogy adott egy szituáció amibe beleképzelitek magatokat a csapattal (pl túrázók vagytok és eltévedtek vagy repülőszerencsétlenséget szenvedtek, vagy az űrbe mentek, stb) közösen kell kitaálni mit csináltok, megbeszélni ki mihez ért a csapatból, stb. A lényeg hogy megnézik mennyire tudsz csapatan dolgozni. Aztán egyedül kell tervezni az adott szituációra vonatkozó dolgot. Második nap délután meg egyedül meg kell modellezni a tárgyat amit terveztél. A harmadik nap interjú van. Az számít a legtöbbet, oda viszed az addigi munkáidat meg önéletrajzot és beszélgetnek veled. Kell majd beszélni az előző két nap tervezéséről meg valamelyik tervezésről amit vittél, de azon kívül akármit kérdezhetnek. Ajánlott szakirodalom nem igazán van:D Azért az nem árt ha az interjúra felkészülsz hogy tudj mondani kedvenc tervezőt, tervező studiót, stb. De 99% hogy nem a formatervezés történetéről fognak kérdezősködni.
2017. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!

Először az volt tervben, hogy rajztanár leszek és így a MKE képgrafika szakára jelentkezem. Ott brutál mennyiségű szakirodalmat kell benyomni, ezért is volt furcsa, hogy nincsen ajánlott irodalom :)Bár ez így még lehet, hogy jobban nyugtalanít :)Így még szubjektívabbnak hat az eljárás...

1:

A formatervezőin mit jelent a tanulmányrajz?

Realisztikus tárgyábrázolást?

Olyan jó lenne példákat látni, mert a képgrafika szakon pl tudom, hogy teljes emberalak és testrészek realisztikus ábrázolásáról van szó és még a méretet is meghatározták!

A formatervezőin egy lapon, de több nézőpontból kell tárgyakat ábrázolni? Tudok rajzolni és kreatívnak tartom magam, de nem szeretnék egy évet csúszni csak azért, hogy konkrétabb képem legyen az elvárásokról.

2:

Pl. a modellezést sem tudom, hogyan várják és hogyan szabad. Adott tárgyat próbáljam kifaragni kemény polisztirolból, formázzam meg agyagból, lapokból ragasszam össze, stb...

3:

A végén amikor az elbeszélgetés van annak a mappának a tartalmát mutassam be, amit elektronikusan elküldtem és itthon csináljak valamiből modellt is hozzá?

Bocsánat az értetlenkedésért, de eddig csak a művészi rajz foglalkoztatott :) ...de ez nagyon megtetszett.

2017. nov. 30. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Írok privátot inkább, ott jobb beszélni:D
2017. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!