Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így megpróbálni a felvételit a MOME-ra?

Figyelt kérdés

Elsősorban az ott tanulóktól, illetve azoktól szeretnék segítséget kérni, akik már megpróbáltak bekerülni a MOME-ra. Mindenhonnan az hallottam, és olvastam, hogy nagyon nehéz a három forduló.


Én mindig is nagyon szerettem rajzolni, általános iskolában rajzszakkörre jártam - és tudom, nem akkora dolog -, voltam budapesti 6., kerületi 2. és kerületi 3. helyezett is. Viszont nagyon erős gimnáziumba mentem ezután, és nem maradt időm a rajzolásra. Idén már a második félévemet kezdtem a Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakon, de nem igazán az én világom, hiába hittem, hogy ha szeretem a matekot, jó lesz... Szóval most a passziváláson (és későbbi kiiratkozáson gondolkodom), és szívesen tanulnék tervező grafikát. Láttam, hogy a MOME-nak indul előkészítője, heti 2x3 óra, illetve máshová is eljárnék, rááldoznám ezt a két félévemet a készülésre. Csak nem tudom, hogy tavaszig sikerülhetne-e "beérnem" azokat, akik évek óta készülnek erre.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 30. 16:09
 1/6 A kérdező kommentje:
És az sem mellékes, hogy ez az előkészítő, ha jól láttam, több százezer forint. Ezért nem kezdenék bele feleslegesen.
2017. szept. 30. 16:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Megmutatod a jelenlegi tudásod egy hozzáértőnek(Ha lehet olyannak, aki tudja, hogy mi ott a követelmény), s ő azonnal megmondja, hogy merre hány méter.
2017. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy általánosban milyen helyezett voltál, nem jelent semmit, küldened kéne valami mostani rajzot, tervet, abból többet lehetne mondani:)

Ha nincs feleslegesen ennyi pénzed, akkor jobban jársz, ha inkább sima rajziskolába kezdesz el járni, meg más előkészítőre (van szakos előkészítő máshol is, nem csak a momen). Meg nyílt napon sok infót begyűjtesz, hogy pontosan hogy megy a felvételi, hogy érdemes összerakni a portfóliót, stb. Nem csak a momes előkészítővel lehet bekerülni, sőt szerintem vannak sokkal jobbak is. Persze ez némileg szak függő. Viszont fél év nulla előképzettséggel nagyon kevés idő. Nem lehetetlen, ha szerencséd van, meg ha őstehetség vagy, de nem túl valószínű.

Nem tervezőgrafikára járok, de decemberben már elkezdtem dolgozni a portfólión, úgy, hogy évek óta rajzolok, szóval a rajzi részen nem kellett már fejleszteni. Rajztanárom is mindig azt mondja, hogy aki szeptemberben találja ki és még soha nem rajzolt rendesen, annak kb esélytelen. Ettől függetlenül én nem adnám fel, ha tényleg ezt szeretnéd, legfeljebb többet hagysz ki, vagy egyetem mellett megoldod valahogy, hogy tudj készülni.

Sok sikert!:) És küldj rajzokat, ha gondolod.

2017. okt. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy nem sokat mond az általános iskola, ezért is írtam megjegyzésben, hogy nem akkora dolog. Másrészt csak azért írtam le, mert talán van hozzá tehetségem ezek szerint, csak ugye azóta nem maradt erre időm, ezért ezt hoztam fel...

Értem én, hogy már sokkal előbb el kellett volna dönteni, sajnos én már nem gimis vagyok, hoztam egy másik döntést, ami rossz volt. Szerintem hanyagolom ezt, inkább folytatom a Corvinust. Neked viszont sok sikert, és jó felkészülést kívánok!:) Mégegyszer köszi!

2017. okt. 2. 21:04
 5/6 anonim válasza:
A grafika előkészítőnek sajnos köze nincsen az általános iskolai rajztudáshoz. Mindenképp keress fel lehetőleg egyetemi rajztanárt/kurátort/művészettörténészt, ők majd segítenek elindulni. Ha tehetséges vagy, egy év alatt fel fogsz tudni készülni, viszont nagyon sokat kell majd rajzolnod, napi egy órát legalább, különben kevés esélyed lesz a bejutásra. Viszont a felvételin a három fordulón nagyon sok mindent néznek, és hidd el, rajzolhat valaki bármilyen jól, az elszántságot sokkal jobban értékelik. Azt a rajzzal ellentétben nem fogják tudni megtanítani az egyetemen. :) Sok sikert! Kemény munka lesz, de fel sem fog tűnni, ha ezzel szeretnél foglalkozni a jövőben.
2017. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de már írtam, hogy inkább leteszek róla. :(
2017. okt. 5. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!