Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Metropolitan Egyetemen...

A Metropolitan Egyetemen (METU) néztem ki az Executive MBA for IT szakközgazdász képzést. Erről van valakinek véleménye? Milyen a METU jó, rossz, fog ez nekem használható tudást adni?

Figyelt kérdés

Vagy néztem hasonlót a Corvinuson Informatikai menedzsment szakközgazdász címen, csak ott nincs keresztfélév és ott nem két féléves a képzés hanem 3.


Szerintetek?



2017. dec. 10. 20:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#26 az én kis listám nyilván elfogult, mivel a Corvinuson és a CEU-n is tanultam, és a CEU-s képzés tanárainak 90%-a engem is tanított, szóval nagyjából tudom, mire lehet számítani.


Továbbá szoftverfejlesztő voltam egy évtizeden át.

2017. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A corvinust mégtöbb autista bme-s kocka troll szídja, hogy szabadidőközpont, nem csak ez a 62%- os, aki épp itt egyengtei az életed 😂
2017. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én is úgy veszem észre, hogy nagyon nehézkes a felfogásod.

A Corvinuson ezek a mérnök-,jogász-,informatikai-,gyógyszerész-,orvos-közgazdász/szakközgazdász képzések nem azért vannak, hogy közgazdászok ezeket elvégezve plusz ismeretekkel bővüljenek, hanem hogy más tudományterületről érkező emberek tisztában legyenek a gazdasági folyamatokkal, ahogy azt az egyik kommentelő konkrét példával már alá is támasztotta. A te esetedben konkrétan a seggedet kitörölhetnéd egy ilyen papírral. A másik, hogy ha nem a cég küldi az embert ilyenre, akkor tök feleslegesen végzi el. Talán egy EMBA-nak van értéke egy CV-ben, de az meg horror árú.

A te esetedben javasolnék egy gazdinfó msc-t, ami lehet 3 évig is elhúzódna, mivel csak kreditelismerési eljárással vennének fel, esetleg egy controlling szakirányú vezszerv mester, vagy levelezőn valami infó diploma munka mellett. Kb. ennyi lehetőséget látok arra, hogy te IT tudást szerezz, ami a célod. Mert ezekkel nem nagyon fogsz, nagy csalódás lesz, amikor elkezded csinálni, és látod, hogy a számvitellel szarakodtok féléveken keresztül.

2017. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

nem haragszom de én veled nem értek egyet, mert akit említettél gondolom arra gondolsz aki az ismerősét hozta fel az elég ellentmondásos volt.

1. ha egy cég (ilyen ma már nagyon ritka) fizet egy 5-600 ezrest képzést akkor nem hiszem hogy annak ne lenne értelme továbbá az ismerőse rendszer szervező volt és mégis elküldték és kifizették neki, akkor csak lehetett értelme. Mert, ha ebben dolgozol és nincs papírod, akkor lehet, hogy ott jól elvagy ahol valami oknál fogva belecsöppentél a munkába, de máshol nem fognak alkalmazni mert mindenhol azt nézik hogy van-e papírod. Az senkit nem érdekel, hogy végzettség nélkül csináltad esetleg. Önéletrajzba akármit írhatsz a tapasztalat az, hogy végig mennek az Önéletrajzodon mondhatsz szépeket de nem kérdeznek nagyon bele, szakmailag. Van ezer másik ember akinek meg van végzettsége és még ha hülye is hozzá, de eladja magát akkor nyerő és majd el van valahogy.

2. amit te leírtál azt értem hogy ez nem egy IT képzés közgazdászoknak, hanem egy közgazdás képzés IT vagy más szakon végzetteknek de ez nem így van. Mert ellentétben azzal amit itt sokan kérdeztek hogy miért nem nézek körül máshol is, megtettem.

[link]

kifejezetten közgazdászoknak ajánlják és a tantárgyak is olyanok ami nekem kell, érdekel. (IT projektmenedzsment, IT stratégia, folyamatmenedzsment, IT audit, IT biztonság stb) Ugyanez található a METU honlapján is. Nem hiszem hogy ezek haszontalanok lennének.Számomra az IT nem a programozás, nem akarok programozni, hanem informatikai projektek érdekelnek és amit le kell programozni azt megcsinálja a programozó de a projekt manager fogja össze a projektet. Más egy építkezési projekt meg más egy informatikai projekt külön tudás és végzettség kell. más a kockázat amit kezelni kell, mások a folyamatok. Ezen a képzésen ezt lehet elsajátítani vagy még több tudást felszedni és mellesleg lesz egy diplomám róla ami sajnos a tudás mellett elég fontos.

Tehát köszönöm tényleg a hozzászólásokat, de nem az volt a kérdés, hogy jeletkezzek-e a képzésre, hogy nekem jó e mert azzal tisztában vagyok, hanem hogy milyen a képzés színvonala az a METU-n. Sok helyen látok olyan hogy pénzügyi állásra pl előny a Corvinus ezért akartam tudni hogy a METU-ról mik az általános vélekedések. Pl lehet hogy az alapszakos jogász képzése jó (csak egy példa mielőtt valaki írná hogy nézzek utána mert ott nincs is ilyen) de pl az IT vagy közgazdász képzés nem, vagy a munkaerő piacon nem elismert. Angolt is lehet tanulni, tovább fejleszteni. Tudjuk, hogy jó és hasznos de ha olyan nyelviskolába megy az ember ahol igazából nem jó a képzés akkor nem ér semmit. Egyébként meg sokan értették és válaszoltak is.

2017. dec. 14. 21:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!