Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek hány pontos lett a...

Nektek hány pontos lett a központi írásbeli felvételi?

Figyelt kérdés

Nekem a legjobb magyar az 43, a legjobb matek 29 pontos lett. Az érdekelne hogy nektek mennyi lett? Hogy másoknak is ilyen kb. vagy csak simán hülye vagyok az átlaghoz képest? A Szent László Gimnáziumba akarok menni magyar-olasz szakra. Van esélyem? Orrba szájba gyakorolok, töltögetem le a múlt évek felvételieit, de semmi eredmény. Sőt. Nagyon el vagyok keseredve, mert mindjárt itt a felvételi, kevesebb mint másfél hónap😭


13.5/L


2017. dec. 11. 16:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Most lett kijavítva a kb. Nyolcadik felvételi tesztem, és 32 pontos lett a magyar. Szerintem búcsút inthetek a Szent Lászlónak. Tiszta szar az egész😢
2017. dec. 11. 18:28
 2/8 anonim válasza:
100%
Szia, egy a lényeg: ne izgulj rá. Heti 2-3 tesztet tölts ki, nem kell mindennap. Minnél jobban "elkeseríted magad", hogy nem fog sikerulni, annal rosszabb lesz. Éld az életedet, sportolj. Tereld el a negatív gondolataidat. Sok sikert:) 15/F
2017. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly felvételiztem, össz 2 lapot ha kitöltöttem, heti 1 óra előkészítőre jártam mert kötelező volt, a szóbeli előtt is csak átlapoztam pár füzetet, mégis felvettek egy elég erős kéttannyelvűbe. Magamból kiindulva, egyáltalán ne stresszelj rá. Ha az elmúlt években rendesen tanultál, akkor menni fog. Ha pedig nem, akkor a többéves anyagot nem ebben az egy hónapban fogod megtanulni.

A lényeg, hogy ne izguld el. A matekodon még lehetne javítani, a logikára menj rá. Nekem 67 lett az össz, a magyart rettenetesen elrontottam, de így is felvettek.

2017. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szent Lászlóba valóban elég jó központi kell, de tényleg nem érdemes rágörcsölni. Készülsz, gyakorolsz, mindent megteszel, ez a lényeg. Ha ez elég a Szent Lászlóhoz hurrá, ha nem, akkor ne bándd, mert valószínű nem bírnád, túl erős lenne neked. Mindenképp keress még olyan B tervet, másik iskolát, ami tetszik. Biztos, hogy van ilyen. Ha van B terved megnyugszol és még a központi is jobban fog menni.
2017. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olasz kéttannyelvűt mondjuk csak a Xántust tudom másikat, ami fizetős, így nem biztos, hogy szóba jöhet, de emelt szinten olaszt tanulni azért több iskolában lehet. Pl Szent-Györgyi Albert Gimnázium, vagy ha nem csak az olasz érdekel akkor ott van a Károlyi Mihály Gimnázium spanyol kéttannyelvű, oda sokkal könnyebb bejutni. Persze fő cél a Szent László maradjon, csak hogy ne izgulj annyira kell találnod egy másik tetsző sulit, hogy lásd, van élet a Lászlón kívül is 😉
2017. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok :) mindenkinek ment a zöld kéz:) egyébként még 4 másik iskola van, amit megjelölök: Karinthy Frigyes, Károlyi Mihály, Deák Ferenc, Zrínyi Miklós😊😊
2017. dec. 22. 07:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Huh, hát a Karinthy az talán még nehezebb, mint a Szent László, angol kéttanra tavaly 168 pont kellett. De a Károlyi az jó, oda 145 pont kellett tavaly, az mindenképp jó mentő sulinak.
2017. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül 46 pont lett a magyar, és 22 a matek :)
2018. febr. 17. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!