Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti egyedül vagy barátokkal...

Ti egyedül vagy barátokkal mentetek továbbatanulni?

Figyelt kérdés

Mikor középsuli mentetek akkor nektek a választásnál mennyire volt fontos szempont hogy megy-e oda valaki a barátaid közül? Végül,hogy döntöttél? Egyedül mentél vagy barátokkal? Megbántad?

Két középsuli közt nem tudok dönteni. Az egyikbe a 6-7 barátom is megy de arra a szakra amire én akarok(angol) csak 3,a másik suliba viszont csak egyedül mennék.

Kíváncsi lennék a véleményetekre,tapasztalataitokra.

Előre is köszönöm a segítséget. :)


2017. dec. 15. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt annyira fontos szempont.

Egyedül mentem.

Egyáltalán nem bántam meg, sőt, szerintem a legjobban döntöttem, mert kiváló osztály része lehettem.

2017. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliba egy évfolyamtársammal mentem, akivel előtte nem voltam jóban, akkor haverkodtunk össze.

Most egyetemre egy osztálytársammal mentem.

2017. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak kicsit félek,hogy olyan osztályba kerülök be ahol a többiek már általánosból ismerik egymást,engem meg "kirekesztenek".
2017. dec. 15. 21:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül mentem középbe és egyetemre is.


Először gáz, de megszokod. Ha meg dumás vagy, akkor alapból nincs és soha nem is lesz gondod.


Bár tény, néha én is siránkoztam, hogy bárcsak valaki ment volna velem. Mert hát minden nap egyedül járni haza, meg suliba, elég fos. De én voltam olyan peches is, hogy olyan mellé ültem, aki fél évvel később lelépett. Akkorra már mindenki talált magának havert, azok is, akik egyedül jöttek. Oda sem tudtál már utólag befurakodni. Egyedül lenni meg... hát, embere válogatja. Néha jó, néha rossz, iskoláról lévén szó többnyire inkább rossz.


Ha ma választhatnék, a haverjaimmal mennék biztosan.

2017. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én kisvárosban élek, így elég nagy esély volt rá, hogy osztálytársakkal ha osztálytársak nem is, évfolyamtársak leszünk. nekem egyáltalán nem volt szempont, hogy legyen ott ismerős... sőt, talán jobb is lett volna ha nincs. de volt egyébként, de hiába, mással barátkoztam össze végülis.

fősulira nem jött egy barátom sem, gólyatáborban viszont nagyon jó barátokat találtam, velük végig kitartott a barátság, sőt még mindig tartanak a fősulis barátságok, pedig már 4 éve végeztünk :)

2017. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, azt még hozzátenném, hogy se középsulis, se általános iskolás barátokkal nem tartok kapcsolatot
2017. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ismerőseim vannak ott akik 1-2 évvel idősebbek,szóval az lenne a legkevesebb hogy egyedül kell bejárni.

Köszönöm az eddigieknek :)

várok még véleményeket

2017. dec. 15. 22:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Én az iskolát fixre kinéztem, azon belül az osztályt valasztottam csak az alapján hova ment az akkori egyik legjobb barátnőm. Nem bántam meg a választott osztályt, viszont gimi végére szinte nem is beszéltem a csajjal aki miatt oda mentem. :D Úgyhogy én arra szavazok ne a barátok alapján dönts, hanem abba az iskolába, tagozatra menj ami tényleg érdekel. Biztos lesznek akik innen-onnan ismerik egymást, de sokan mennek úgy hogy nem ismernek senkit, nem lennél egyedül ezzel.
2017. dec. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem volt szempont, sokkal fontosabb az, hogy az elképzeléseidnek, a céljaidnak és a képességeidnek megfelelő középiskolát és tagozatot válassz!

Amúgy nálunk kevesen voltak, akik korábbról ismerték egymást, és az sem látszott meg, mert nem voltak barátok. (Én is egy suliból jöttem egy lánnyal, akivel még barátnők is voltunk az általános egy időszakában, mégis, szinte alig váltottunk egy-két szót 4 év alatt. Az emberek változnak, főleg ebben a korban.)

2017. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ezt csinálják az általános suliban, és azt a gimit/szakközepet jelölik meg, ahova a barátjuk is megy. Aztán előfordulhat, hogy neki nem is tetszik, ahova ment. Én nem így választottam a gimit, nem bántam meg. Lettek barátaim. Ha egyetemre mész majd, ott végképp nem az lesz a fontos, hogy ne menj egyedül, hanem hogy érdekeljen az a szak.
2017. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!