Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért baj az, hogy ha 27...

Miért baj az, hogy ha 27 évesen kezdem el a főiskolát?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségi után úgy gondoltam,hogy inkább elmegyek dolgozni,hogy legyen pénzem jogsira,autóra és hát legyen egy kis félre tett pénzem.


Viszont találtam egy szakot ami érdekel és beadtam rá a jelentkezésemet.Nem azért akarom elkezdeni,mert szükségem lenne rá,csak egyszerűen érdekel.


A környezetemben viszont sokan próbáltak lebeszélni róla,hogy fölösleges,és hogy idős is vagyok már hozzá stb.


Szerintetek ennyi idősen érdemes még elkezdeni a főiskolát?



2017. dec. 25. 10:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Munka mellett csinálnám,önköltséges képzésen.
2017. dec. 25. 11:00
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A fősulin volt egy 30 feletti tankörtársam nappalin. És semmi hátrányt nem érzett emiatt. Ja és volt egy gyereke is.

Ahogy én is kb. 3-4 évvel idősebb voltam a többieknél. És még előnyösnek is éreztem.

Késő az volt például amikor édesapám 92 évesen azt mondta hogy Németországba kellett volna visszamennie ahol a háborúkor dolgozott egy tanyán, és nem idahaza dolgozni a TSZ-ben a nagy semmiért.

2017. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

Hát, ők hülyeségeket beszélnek.

Viszont.

1. Fárasztó. Nagyjából ezek az évek azzal fognak telni, hogy főiskolára jársz, nem pedig azzal, hogy bulizol nagyokat kirándulsz a gyerekekkel, szüleid házát felújítod, nyaralsz, stb. Egy részükre nem lesz pénzed, egy részükre nem lesz időd, egy részükre nem lesz energiád. A párkapcsolatban is okozhat bármit. Ha a munkahelyeds nem partner, akkor szintén ciki, mert nem tudsz pár napot lazítani, netán elő is venni a könyvet vizsga előtt 2 nappal.

2. Nem tudom, milyen műfaj, de azért azzal nézzünk szembe, hogy az edzésben levő és az eltunyult agy az nem ugyanaz. Volt barátom, aki elkezdte a fizika példatárat csinálni, felkészülés gyanánt, majd 4 hónap múlva az egyik különösen szívatós példánál sutbavágta egy káromkodással ezen terveit.

Nem elriasztásképpen, de az ismert ellenség legyőzése reményteljesebb, mint az ismeretlené.

2017. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Le kopogom szerencsés helyzetben vagyok,ilyen szempontból.A munkahelyemen már elővezettem a főnökségnek,hogy szeptembertől elkezdem a főiskolát,meglepődtek,de támogatták a döntésemet.
2017. dec. 25. 11:16
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Persze,hogy érdemes. Tanuld amit szeretnél,hogy azt dolgozhasd amit szeretnél!

Nem késő!

Egyetem mellett is lesz időd még dolgozni, pénzt gyűjteni, rengeteg lehetőség lesz.

Ha szeretnéd írd le, milyen szakot néztél ki, kíváncsi vagyok. :)

Sok sikert!

És ne hallgass azokra, akik azt mondják nem fog menni....

Mi alapján mondják ezt? Ennyire ismernek?

Ne hagyd,hogy mások döntsenek helyette.

Ha elhatároztad magad,hogy ezt szeretnéd zárj ki másokat. Ez a te életed és a te döntésed.

19L

2017. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem késő, sok sikert hozzá!
2017. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem késő! Volt olyan csoporttársam, aki 26 éves koráig asztalos volt, majd elment egyetemre, és megcsinálta nappali tagozaton 7 félév alatt. Most 32, és project team koordinátor egy nemzetközi gyártó cégben, s mellette még levelezőn mesterszakot is csinál, hogy egyel feljebb léphessen.


Hajrá!

2017. dec. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
#lifeLongLearning
2017. dec. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Anyám bőven 40 felett kezdte el, végig kitűnő volt (munka és háztartás mellett), majd mikor elvégezte, utána rögtön duplájára nőtt a fizetése. sosem késő.
2017. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Hajrá!

Csak jobb lehet a jövőben.Nagyobb fizetés jobb munkakörülmények.Azt a pár évet amíg elfoglaltabb leszel azt meg csak kibírod valahogy...

2017. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!