Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért baj az, hogy ha 27...

Miért baj az, hogy ha 27 évesen kezdem el a főiskolát?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségi után úgy gondoltam,hogy inkább elmegyek dolgozni,hogy legyen pénzem jogsira,autóra és hát legyen egy kis félre tett pénzem.


Viszont találtam egy szakot ami érdekel és beadtam rá a jelentkezésemet.Nem azért akarom elkezdeni,mert szükségem lenne rá,csak egyszerűen érdekel.


A környezetemben viszont sokan próbáltak lebeszélni róla,hogy fölösleges,és hogy idős is vagyok már hozzá stb.


Szerintetek ennyi idősen érdemes még elkezdeni a főiskolát?



2017. dec. 25. 10:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem késő elkezdeni. Főleg, ha kapcsolódik ahhoz, amit csinálsz. Sok sikert!
2017. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Miért baj az, hogy te többre akarod vinni?


Ez azoknak szúrhatja a szemét, akik maguk nem képesek tovább tanulni és irigységből megpróbálnak téged is lebeszélni, nehogy jobb sorsod legyen.


Te csak a belső hangra hallgass és ha úgy érzed, hogy bele kell vágnod, akkor ne hagyd ki a lehetőséget - később meg fogod bánni, ha elszalasztod!


Igen, nagyon nehéz lesz és lehet, hogy a munkahelyed sem lesz mindig megértő, de melód még lehet rengeteg, viszont a megszerzett végzettséget, a tudást, a jobb élet LEHETŐSÉGÉT nem vehetik el tőled!


Nem lesz garantálva, hogy megéri, de ha nem tanulsz tovább, akkor saját magadtól veszed el a lehetőségeket.


Soha nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, hogy mi lesz 10-20-30 év múlva és lehet, hogy pont az a főiskolai végzettség lesz a kulcs egy jövendő, jó állásodhoz.


Sokan elkövetik azt a hibát, hogy nem mozdulnak, mert azt hiszik, hogy ami biztos, az később is meglesz, de valójában az életben minden örökös mozgásban van és manapság nincs biztos állás!


Élethosszig tanulni kell, alkalmazkodni a változó körülményekhez és bizony messze még a nyugdíj (sőt, nem is lesz...), szóval tanulni sosem késő annak, aki még élni akar. :)

2017. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

nem késő elkezdeni, az egyetemek és főiskolák kapui mindenki előtt nyitva állnak. nekem is voltak idősebb (még 50-es éveikben járó) szaktársaim is, és soha nem néztem úgy rájuk, hogy mi a fenét keresnek itt. a tanulni vágyás tiszteletre méltó, nincs abban semmi szégyellni való, hogy szeretnéd magad képezni és elmélyülni egy általad érdekesnek vélt témában.

vannak előnyei és hátrányai annak, ha később kezded el a felsőoktatást: mindenképpen előny, hogy már érettebb vagy, túl vagy rengeteg döntési és vizsgahelyzeten, könnyebben veszed ezeket az akadályokat (tapasztalatból beszélek, én a második szakomat végzem jelenleg, és már 5 év korkülönbségnél is ezt érzem), hátránya pedig az, hogy valószínűleg kimarad az életedből az a bulizós, ismerkedős korszak, nehezebben tudod felvenni a kapcsolatot a szaktársaiddal, hiszen más körökben mozogsz és más az élethelyzeted is. persze ez nem jelenti azt, hogy ne tudnál beilleszkedni, nekem is volt 19-20 évesen 27 éves szaktársam, és nagyon jól kijött mindenkivel :)

2017. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenkinek a bátorító üzeneteket.:)
2017. dec. 25. 17:40
 15/17 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam,hogy esetleg megkörnyékezem a főnökeimet,hogy kössenek velem tanulmányi szerződést.

Fizetnék a tanulmányaimat én pedig a képzés ideje alatt illetve utána x évig vállalnám,hogy ott maradok a cégnél,nem mondok fel.

2017. dec. 28. 09:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Az két feltételhez kötve sülhet el jól, és mindkettő utólag derül csak ki.

1. Te vagy elég intelligens ahhoz, hogy ne érezd magadat szabadságodban korlátozva. Van, akit maga a tény akkor is zavar, ha nincs kézzelfogható hátrány.

2. A főnökeid elég intelligensek ahhoz, hogy ne éljenek vissza a lekötöttségeddel. Nem vidám érzés fizetésemelés után azt visszahallani, hogy a nevedet kérdő hangsúllyal feltéve az volt a válasz, hogy: á, ő úgysem tud elmenni.


És némi rizikó van abban, hogy az időszak mekkora változásokat hoz a cég életében. Gondolj csak a devizahitelesek esetére 2008-al. A kutya nem gondolta volna előtte, hogy ez lesz.

2017. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Anya 43 évesen kezdte el a főiskolát, idén (49 évesen) pedig az egyetemi mesterképzést is elkezdte.

Szerinted érdekelte bármikor is, hogy kilóg a sorból vagy hogy mit gondolnak mások?

Szerinted ő túl idős volt hozzá? Mégis megérte neki és azóta abban a szakmában dolgozik.

SOSEM késő elkezdeni, sosem késő váltani.


És te még jóval fiatalabb vagy, ki sem lógnál a sorból, nincs miért szégyenkezned, a környezetet is csak irigy vagy pedig csak szimplán konzervatív, de nincs ezzel baj, mert magadnak tanulsz, nem másoknak.


Sok sikert a tanulmányaidhoz!

2017. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!