Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak mennyire nehéz,...

Jogász szak mennyire nehéz, és megéri-e?

Figyelt kérdés
Corvinus k kar mellett lehet e végezni egy jogász szakot, illetve mennyit kell tanulni nagyjából? Mik a kilátásaitok a jövőre nézve?
2017. dec. 25. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon nehéz. Seggelős. És ha nincs fotografikus memóriád, akkor is minimum zseninek kell lenned, hogy tudd a kettőt párhuzamosan vinni. Ez az első. A második, hogy így duplán fogynak az állami finanszírozott féléveid,ha hacsak az egyiket nem fizetősen végzed.
2017. dec. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor jogra jártam, voltak, akik párhuzamosan csinálták a kettőt. Nekem a jog is elég kemény volt.


Reálisan nézve: a jogi diplomáért elég sokat kell tanulni, cserébe szakvizsga nélkül nem sokat ér. Szóval vagy ügyvédjelölt/jogi előadó/fogalmazó leszel vagy a Közgáz diplomáddal helyezkedett el. Előbbi esetben lehet némi előny a közgazdász diploma, de azért nagy csodákat ne várj (mondjuk bizonyos területeken jól jöhet pl versenyjog, pénzügyi jog). Utóbbi esetben meg lesz plusz jogi háttértudásod, de ez jogi diploma nélkül is megszerezhető. Viszont ha közgazdászként dolgoztál pár évet, jól keresel, akkor visszalépés lenne beállni jelöltnek.


Szóval azt gondolom, hogy nem éri meg, inkább tanulj plusz egy nyelvet, vagy gyakornokoskodj egyetem mellett.

2017. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!