Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsre megéri egyetemre...

Pécsre megéri egyetemre menni? Milyenek a szakok?

Figyelt kérdés

Lassan le kell adni a jelentkezést, és szóba jött még egy lehetséges város, Pécs.

Elsősorban turizmusra, majd utána egy nyelvi szakra szeretnék jelentkezni.

Van esetleg valaki, aki ott tanul? Megéri oda jelentkezni, milyen az egyetem?



2016. jan. 29. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy megéri Pécsre jönni. :)

A BTK annyira nem jó, szóval a nyelvszakot itt nem ajánlom, de a TTK elfogadható, a pécsiközgázt és az ÁJK kifejezetetten elismert és jó, az orvosi szintén (de az mindenhol jó).

Szóval ha mindenképpen a turizmust akarod, akkor Pécs jó választás.

Én nem ide járok, hanem Szegedre, de a tesóm Pécsre, amit abból látok és amit a mi oktatóink mesélnek Pécsről, megéri, mert nagyon jó a PTE.

2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Igazából az összes szak listáját végigböngésztem már nagyon sokszor, és ez a kettő tetszik csak:/

Turizmus az első hely mindenképp, a nyelv az csak "biztonsági tartalék":D

Egyébként Szegedre akartam menni, csak ott ugye nincs idegenforgalom-turizmus, ha jól tudom.

Még egy kérdés, Szegeden sem ajánlanád pl. az anglisztikát?

2016. jan. 29. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Pont ma olvastam egy friss cikket Pécsről és a BTK-ról, a nyelvi képzéséről hogy mennyire színvonalas és megéri ott tanulni. Én ugyan nem nyelv szakon vagyok, de nagyon nem is hallottam másokat panaszkodni, szerintem jó hely.
2016. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem azt mondom, hogy nem jó a BTK, de nem az a PTE erőssége. Rosszul nem járnál az anglisztikával itt sem :)

Szegeden jobb szerintem a BTK, mint Pécsett.

2016. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, az biztos volt, hogy az SZTE-t megjelölöm, de így megerősítettetek, és Pécs is felkerült a listámra :)

Köszi még egyszer:)

2016. jan. 30. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!