Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen /például Gödöllőn/...

Egyetemen /például Gödöllőn/ mennyire nehéz a Növénytan, illetve az Állattan, gimis biosz fakultáció nélkül teljesíthető?

Figyelt kérdés
Arra vonatkozik a kérdésem, miszerint biológia fakultáció nélkül teljesíteni lehet őket? Gimiben matek és fizika faktos vagyok, de természetvédelmi mérnöknek szeretnék menni, és nem tudom hogy mennyire építenek az esetlegesen fakultáción megszerzett tudásra, vagy az olyan félresikerültek kedvéért elmondják úgy, hogy az is értse aki nem heti hat órában tanulta a biológiát.

2017. dec. 26. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ilyen szakra járok, nálunk is volt biosz... Illetve pár ismerősöm is találkozott azzal a jelenséggel, hogy az érettségi tárgyához kapcsolódó alapozó tárgya volt, pl töri, infó, matek...


A tananyagnak SEMMI köze nem volt a középiskolaihoz. Nálunk is csak annyi, hogy kétszer és kétszer olyan részletesen hallgattam meg a mitokondriumok tevékenységét, de MINDENT elmondanak, amit kérnek a vizsgán minden helyen.:) Még a műszaki szakokon is olyan a matek emeltes tudás, hogy előny, ha van, mert nagyon ledarálják az alapokat, de ott is elhangzik, ami kell, ha fogalmad sem volt, hogy eszik vagy isszák az integrálást például, akkor is meg tudtad tanulni az ott tanuló ismerőseim szerint.:) Nálunk meg kánaán volt, a szánkba rágtak mindent, amit nem, arra meg volt tankönyv jó kis magyarázatokkal.:)


Ne félj, nem dobnak mély vízbe!:)) Sok lesz az anyag, tömény, de nem sok előnyöd származik abból, amit középiskolában tanultál... Bioszból biztos nem.:D Ja, biosz faktos voltam.:) Nem segített semmit, csak az érdeklődés volt meg.:D

2017. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én ide járok és simán teljesíthető biosz fakultáció nélkül( én nem jártam rá :D ) és igen ,érthetően elmondanak mindent. :)
2017. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, fakt nélkül is, de azért némi előnyt jelentett nekem, pl ökológiát, genetikát könnyebben megértettem így, hogy már volt némi alapom.
2017. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat.
2017. dec. 28. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!