Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen egy nap...

Orvosi egyetemen egy nap átlagosan hány oldalt kell megtanulni?

Figyelt kérdés
Ez alatt értem azt, hogy elkezdődik a tanév és mondjuk minden nap megtanulok minden anyagot, tehát nem csak vizsgák előtt tanulok, akkor majd kb. egy napra hány oldal jut?

2017. dec. 27. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ajj, de ugye tudod, hogy nem mindenki mindent ugyanolyan tempóval tanul (sőt, átlagos tanulási tempó sincs, mert folyton ezerféle faktor befolyásolja, és nem lesz minden nap ugyanolyan hangulatod, de még az se biztos, hogy a jó meg a rossz napok kiegyensúlyozzák egymást), az egyetemi anyagot sokszor nem egy, hanem több helyről kell összenézni, tehát elég nehéz oldalakra leosztani, és hogy az a fajta tanulás, amit te most vázolsz, irreális és nem is praktikus? Meg, hogy az oldal még ezen belül is szubjektív fogalom, mert ugyanaz az anyag kifér nyolcvan és húsz oldalra is?


Én elsős vagyok, még azt se tudom megmondani, hogy kb hány órát tanulok egy nap. Azt mondják, ha anatból szinten akarsz lenni, az pl minden nap minimum egy óra intenzíven. Szerintem, mivel ha érdemi választ kapnál (valószínűleg nem fogsz), úgysem mennél vele sokra, erre ne parázz rá. Sok az anyag, de ha érdekel és eddig is képes voltál tanulni, bele fogsz rázódni az egyetemi ritmusba. :)

2017. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NAgyon félek, mert én napi 15 A4-es oldalnál (teleírva kisbetűkkel) nem tudok többet megtanulni
2017. dec. 27. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Kérlek ne igy állj hozzá. Pl a funkci anatból egy borzalmas tankkönyv ,órákat beleölhetsz hogy elképzeld a tajleíró stílusában a valós anatomiai helyzetet. (nem is beszélve az idióta hasonlatokról mint a kétkerekű kordély stb. amik a 21. században nem mondanak semmit)


Minden tárgynál találj egy effektív módszert. Pl anatnál én vettem egy Yokochi atlaszt (rendes bonctermi képek vannak benne) és bejártam minél többet a boncterembe megkeresni a dolgokat a cadaveren. A jófej boncmesterek még be is engednek óra előtt vagy után kicsit ha páran összebeszéltek velük. Embriologiából youtube videok...stb szerintem érted mire gondolok. Az oldalak tanulása baromi csalóka tud lenni.

2017. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy én se hittem el, amikor egyetem előtt mondták, de amikor bekerülsz egyetemre, nagyon gyorsan megváltozik a tanulásod, még ha előtte azt is hiszed, hogy pontosan ismered a kapacitásodat. Tizenöt oldal pedig sok, szerintem nincsen félnivalód. :) (első voltam)
2017. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

abszolút egyetértek az első hozzászólóval.

Olyan aranyos, amikor gimisek ilyen kérdéseket tesznek fel :) Nem lehet oldalakra leosztani. Nyugi már, először vegyenek fel, aztán majd kialakul a saját ritmusod.

2018. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

A "bele fogsz rázódni" mondatok elég kényes dolgok. Fontos a motiváció, az érdeklődés folyamatos fenntartása.

Én akárhogy is próbáltam, a belerázódás valahogy nem ment...mindig több időre volt szükségem, hogy visszaadjam az anyagot, mint amennyi idő rendelkezésre állt, így jöttek a csúszós félévek. Aztán végülis 3 év gyötrődés után otthagytam (kb másfél-2 évet végezhettem el..tantárgyteljesítés szinten valahol 1,75 évet, LOL) :D

És elmentem egy könnyebb szakra az ELTE-re. Nem BTK-ra, ugyanúgy megmaradtam a TTK-s irányban, de itt 3 év után lesz egy alapdiplomám, amivel már dolgozhatok, el tudok helyezkedni, itt az összes eddigi vizsgám előtt nem stresszeltem annyit, mint az orvosin 1 nyomorult vizsga előtt....mert oké, szép amiket előttem leírnak az okosak, de nem árt ha látod a másik oldalt is...eléggé szeretnek megalázni, ha valamit nem tudsz (elég jól).


Szóval ha felvesznek 1 év után látni fogod megy-e a belerázódás ilyen szintű anyagok visszaadására, vagy nem.

SOK sikert!

2018. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!