Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 2 és fél év alatt a 0-ról van...

2 és fél év alatt a 0-ról van esélyem úgy megtanulni angolul, hogy brit egyetemen tanulhassak?

Figyelt kérdés

11-es vagyok, ebben az évben egyedül kéne tanulnom angolt, és nyártól járhatnék magántanárhoz, miután összeszedtem a pénzt. Érettségi után még egy évig ha angolt tanulnék, utána eljuthatok olyan szintre, hogy angolul tanulhassak egy egyetemen?

Én nagyon szeretném ezt véghez vinni, reális?

Esetleg valakinek valamilyen ötlete, tippe? Hogyan tanulhatnék addig egyedül?

16/l



2017. okt. 30. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha van elég kitartásod, nyelvérzéked és tényleg beleadsz mindent akkor igen. De nagyon nagy munka lesz, ezt jobb ha előre tudod.
2017. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%

A leggyorsabban angol környezetben tudnál tanulni. Ha sikerülne ilyen környezetbe kerülnöd és ott nyelviskolába járni, akkor 1 év alatt annyit érnél el, mint itthon 3 év alatt.

Szerintem nyárig tanulj itthon, ahogy tudsz, majd menj ki angliába nyári szünetben annyi időre amennyire csak tudsz és iratkozz be oda egy nyelviskolába.

USÁban és Németországban nagyon sok ingyenes nyelvoktatás van, angliát nem tudom, de gondolom ott is, így csak a megélhetést kellene fizetned.

2017. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról, valódi nulláról egyedül, az a legrosszabb ötletek egyike, olyan rossz reflexeket építhetsz be magadnak, amiket 15 évig nem nevelsz ki.

2 és fél év alatt egy ilyen nyelvvizsgáig eljutni, az éppen a lehetséges határa, de hát ebből a két és félből ezek szerint másfél hatékonysága kb 10%-os lesz, hiszen érettségire készülsz, és bármilyen határidős feladatnál úgyis az angolt teszed félre. Amely érettségi, gondolom én, színtiszta hatos kell, hogy legyen, és még az is kell, hogy odaki valamiben fantáziát lássanak benned. Ezen utóbbi mondatban megfogalmazott két állítás csak feltételezés azok alapján, amiket itt olvastam az évek során, én sosem tanultam kint.

Nem sok mindennek lesz ideje leülepedni, az meg azért kéne, hogy csak egy apró példát említsek, a méh szó után választani kell a négy igéből, mint zúg zümmög, döng, stb, ezek csak akkor jönnek, ha ilyen mintázatok beléd rögződtek.

Ámbátor sok tehetséges és szorgalmas fiatalt láttam már, szerintem 40 %. Bocs.

Én persze sem angol tanár, sem külföldi egyetem rektora nem vagyok szóval ez csak az én véleményem.

2017. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kulfoldre keszulok kozul sokan beleesnek abba a csapdaba, hogy nem specifikus angol tanarhoz jarnak. Altalanos angol es az egyetemen megkovetelt angol kozott van rendesen kulonbseg. Meg kell tanulnod magat a szokincset, angolul esszet irni, vitazni, csupa olyan kezseg amit egy egyszeru angol tanar nem fog tudni atadni.
2017. okt. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
és pénzed honan lesz , drágám? ott rendkívül drága az egyetem
2017. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még itt kinn angliában tanulva is nehezen jönne össze 2 és fél év alatt az egyetemhez szükséges nyelvtudás nulláról.

Az otthon tanított általános angol az órák közötti szünetekre jók, amikor csevegni akarsz a többi diákkal. Egy egyetemi, szakmai előadáson gyorsan elvéreznél.

17/l

2017. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a felvétellel lenne gond mert ahhoz tényleg csak egy nagyon alapot kell biztosítani mint külföldi. Inkább azzal hogy nem biztos hogy megértenéd az anyagot meg a szakszavakat és sajnos az én tapasztalataim alapján az egyetemek sokszor már első naptól alapnak gondolják hogy egy bizonyos tudás meg van benned.
2017. nov. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fuu, hát köszi szépen mindenkinek, inkább nem is erőlködöm vele.
2017. nov. 2. 10:12
 9/11 anonim válasza:
Nézd meg esetleg, hogy annak az egyetemnek van-e olyan kurzusa, hogy angol a külföldi diákoknak. Én is külföldön tanulok és szinte alapkfokú német tudással jöttem ki. Volt itt egy olyan lehetőség, hogy külföldi diákoknak 1 éves német képzés amiben szaknyelvet is tanítottak és 1 fél év alatt már meg volt a középfok.
2017. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ennek utánanézek, köszönöm!:)
2017. nov. 2. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!