Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes levelezőn jelentkezni...

Érdemes levelezőn jelentkezni pszichológiára?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy alacsonyabb a ponthatár levelezőn (kifejezetten vidéken) és a kérdésem az lenne, hogy van értelme ilyen formára jelentkezni vagy sem? Ha vidéken vennének fel levelezőre, akkor csak egyszer kellene bemennem és ez azért fontos, mert Pesten lakok és nem akarok elköltözni.

Szóval a lényeg, hogy mennyiben tér el a pszichológia képzés levelező tagozaton (mekkora hátrány?) és ugyanolyan minőségű-e?


2017. dec. 27. 23:17
 1/8 A kérdező kommentje:
(Vidék alatt Szegedet és esetleg Pécset értettem.)
2017. dec. 27. 23:41
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem értettem az ilyen embereket. Mármint egy komoly szak, miközben hiányzik a racionalitás és alap dolgokkal nem vagy tisztában.


A levelező azt jelenti, hogy hetente csak 1-2 napra kell bejárnod(De majdnem minden héten!!!). Azonban ez nem egyenlő azzal, hogy te egy félév alatt csak 1x akarsz bemenni.

Főleg azért sem, mert ezeken a napokon általában reggeltől késő délutánig ott vagy egyhuzamban és sok órán ugyanúgy van jelenléti, amit ha nem írsz alá(nem vagy ott), nem fogsz aláírást kapni a tanártól és nem tudsz vizsgázni sem. Magyarul bukta lesz.


Levelező arra van, ha valaki már dolgozik mellette.

Ebből adódóan egyértelműen nincs annyi idő, mint egy nappali tagozatos esetében.

De ugyanúgy megkapjátok az anyagot, csak a tanár nem tud annyit magyarázni, így több időt kell otthon rá fordítani.(Amúgy sok helyen, ebből adódóan.. a tanárok általában sokkal jószívűbben járnak el a vizsgákon, zh-kon), de olyan is van, ahol még jobban szivatják őket, mint a sima alapszakosokat. Tanártól függ.


Minőség? Ugyanolyan diplomát kapsz.

Különbség a tudásban, hozzáállásban lehet, de az már csak rajtad áll vagy bukik.

2017. dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom mit is takar a levelező...heti 1 alkalomra gondoltam én is, nem pedig félévente. A kérdésem csak az, hogy érdemes-e pestiként vidéki sulit megjelölni levelező tagozatra, vagy inkàbb ha idén elcsúszna az érettségim, csináljak egy újat, amivel felvesznek Pestre nappalira?
2017. dec. 28. 08:00
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem olyan minőségű. Nálunk rengeteg nappalin a gyakorlat, nagyon sok tréningszerű óra van, sok jegyzőkönyvet, intetjút és hasonló vizsgálatokat kell csinálnunk, az meg személy szerint nem sokat tett hozzá az életemhez és szaktudásomhoz önmagában, hogy az alapozótárgyaink 4 vaskos tankönyvét be kellett nyalni. Ez pont az a szakma, ahol csak akkor érted az anyagot, ha a kezedben az eszköztár és bele vagy kényszerítve abba, hogy használd is. Okkal nincs pl mesterszakon levelező.


A másik, ha csak a felvételi pontszám miatt választanád, annyit elárulhatok, hogy az egyetemi életed alatt a felvételi ponthatár elérésével lesz a legkisebb munkád.:D Inkább hajts össze egy jó érettségit mindenáron, ne ilyenekkel akard elbliccelni, ha egyszer ezt szeretnéd. A szakma alapszakos diplomája a wc-papírtól egy fokkal jobb csak, mesteren és továbbképzésen meg fognak még eleget nyúzni hatalmas mennyiségű anyagokkal, angol nyelvű szakirodalommal és egy halom gyakorlattal. Ezt csak azért mondom, mert ha most sincs meg az alázat és a kitartás benned, hogy az érettségin jól szerepelj, az, ami most enélkül bekövetkezne, később is be fog következni, csak akkor már milliókat öltél a képzésbe. Én nem mennék levelezőre, feltéve, ha a gyakorlatban szeretnéd űzni a szakmát.

2017. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy például törin és angolon kívül nem érdekel a többi tantárgy, ezért duplázni fogok. Van egy nyelvvizsgám, szóval csak töriből emeltezek, amgolból meg 90% fölött leszek. A kérdés az, hogy az emelt töri hogyan fog sikerülni. A tételek egyelőre nehéznek tűnnek, de majd meglátjuk. 80%-tól jobbnak kéne lennie.
2017. dec. 28. 09:22
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

"Okkal nincs pl mesterszakon levelező."

De, van, az SZTE-n legalábbis biztosan. Nem mintha bármit is számítana :)


Kérdező: Érdemes, attól függ, mi a cél. Azt mindenképpen tudnod kell, hogy valamennyi egyetemi képzésre igaz, hogy rohadtul nem predesztinál semmire az egyetem. Se az, hogy hol végezted, se az, hogy milyen munkarendben, se az, hogy milyen tanulmányi eredménnyel. Legfeljebb megkönnyíted a későbbi szakmai életed a stabilabb alapokkal. Az egyetemnek két célja van: egyrészt kapsz egy papírt, ami alapján szóba állnak veled, másrészt kapcsolati tőke szempontjából van jelentősége. Ez utóbbi levelezőn (érthető okokból) jóval marginálisabb, mint nappali képzésen. Az előttem válaszolóknak viszont igaza van. A levelező képzés kimondva-kimondatlanul egy könnyített út a diplomához. Ha csak a papír kell, akkor jó döntés, de minden egyéb esetben jobban jársz a nappalival.

Nota bene: lehetsz te kiváló szakember akkor is, ha levelezőn végzed az egyetemet, de nagyságrendileg több energiát kell belefektetned. Kérdés, hogy neked mi éri meg. De el kell, hogy keserítselek, a levelezőn se a két szép szemedért fogják odaadni a diplomát, és ott is kell olyan dolgokat tanulnod, ami nem érdekel. Sőt, ki kell ábrándítsalak, nagyon-nagyon sok olyan dolgot kell tanulnod, ami nem érdekel. Na most ha a többi érettségi tárgyból azért nem tudsz egy elfogadható eredményt produkálni, mert "nem érdekel", akkor minden rosszindulat nélkül mondom azt, hogy nagyon érdemes elgondolkozni azon, hogy érdemes-e egyetemre menned.

2017. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, nem is tanulok rá, de ha teszem akkor (matekot leszámítva) könnyen meg tudom tanulni. Középsuliban nem tartom fontosnak azokat a dolgokat, amiket veszünk, inkább csak nyűg. De egyetemen ez más, oké, lehet sok olyan dolog lesz, ami nem érdekel, de minden rész fontos ahhoz, hogy kitűnő legyek a hivatásomban. Az egyetemhez teljesen máshogy állok hozzá, mint a középiskolához.
2017. dec. 28. 15:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"De egyetemen ez más, oké, lehet sok olyan dolog lesz, ami nem érdekel, de minden rész fontos ahhoz, hogy kitűnő legyek a hivatásomban."


Ez jó :D kérlek, második félév végén tekints vissza erre a kijelentésedre. Ne legyél naiv, az egyetemen tanult dolgok legalább fele olyan unalmas, sivár, értelem nélküli semmiről szól, hogy ha csak nem akarsz tudományos pályára lépni, államvizsga után fél évvel már a töredékére nem fogsz emlékezni, és a büdös életben nem fogod hasznosítani. Jelzem, képzéstől függetlenül ez mindenhol így van.

2017. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!