Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogot, vagy pszichológiát...

Jogot, vagy pszichológiát ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés

A pszichológia közelebb áll a szívemhez, szívesen lennék terapeuta és foglalkoznék a pszichológiával. A baj az, hogy magasabb a ponthatár és tartok attól, hogy nem érném el duplázással, illetve természettudományi tantárgyakból is gyenge vagyok (matek, biosz), bár utóbbit meg lehetne tanulni.

A jog is szintén érdekel, elhelyezkedés szempontjából is egyszerűbb, viszont azt mondják, hogy nagyon szívatós tud lenni, és magolós is. Szerintetek hogy lenne értelme?

Próbáljam meg a jogot, és ha esetleg nem sikerülne, akkor újrajelentkeznék pszichológiára?


2017. dec. 28. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A pszichóban sokat segít az, hogy gyakorlatban érted meg a legtöbb részt. Egyébként az alapozó tárgyakat leszámítva nem sok közöd lesz matekhoz, bioszhoz, ha nem ebbe az irányba mész tovább. Lesz szó részletesebben az agyról, érzékszervekről, hormonrendszerről és ennyi, matekból meg a statisztikai rész van csak. A többi "pszichó".:D Elméleti keretek kutatások és az eredményeik, magolni nem kell sokat, szerintem.:) Legalábbis nálunk csak 1-2 magolósabb tárgy volt, de máshol ahogy hallom, nem ilyen vészes pl. a neuroanatómia, mint itt. Egyetemfüggő. Jogon nem tudom, hogy megy ez, a jogos ismerőseim szerint a törvénymagolásnak is megvan a maga logikája, én nem jöttem még erre rá, hiába láttam pár jegyzetet.:D A pszichó ellen szól, hogy ha terapeuta akarsz lenni, alsó hangon 10 év tanulás vár rád, jogon a 4 éves osztatlan után nem tudom, mi kell még...


Ha viszont nem akarsz terapeuta lenni, mondok egy viccesebb középutat: jogi irányból kriminológia, pszichós irányból kriminálpszichológia. A keresetről nem tudok viszont... Ha ez nem jön be, akkor még pszichó alapszak után mehetsz emberi erőforrások mesterre vagy munkapszichológiára, ez inkább a kiválasztás és szervezetfejlesztés vonal. A pszichó szerteágazóbb, szerintem, ráérsz alapszak végén eldönteni, hogy kell-e neked az a pszichoterapeuta dolog, vagy más irányba szakosodnál, amivel hamarabb állhatsz munkába és talán jobban is fizet. Sajnos terapeutának lenni a fizuhoz képest nagyon nyűgös. De ha azt szeretnéd és a tanultak fényében is az marad a szerelmed, fel ne add.:)

2017. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jognál is 5 év az osztatlan és akkor még csak jogász vagyok, utána lehet továbbmenni pl. ügyvédnek. Ez 3 év, szakvizsga és sok pénz. :D szóval egyik sem egyszerűbb.

Te hova jársz egyetemre?

2017. dec. 28. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:

PPKE :)

De pl anatból a mostani évfolyamnak már könnyítettek itt is. Mondjuk a neurón még ők is szívni fognak.:D Viszont jegyzet van ingyen és dögivel, azt is a szádba rágják staton is, amit nem kell, pl, hogy mit jelent a szumma jel, ezen ne múljon.:D

2017. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!