Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem Corvinus, akkor Szegedi...

Ha nem Corvinus, akkor Szegedi, Pécsi, vagy a Debreceni Egyetem (gazdálkodás/közgazdaság)?

Figyelt kérdés

Először is: rengeteg kérdést elolvastam már, de nem tudok dőlőre jutni. Természetesen nem az a célom, hogy idegenek válasszanak helyettem szakot, csak a támpontokra, miértekre vagyok kíváncsi.

Alapból a Corvinusra szeretnék menni a gazdelemzői, vagy a pénzügy és számviteli szakra, de vidéki egyetemek is érdekelnének.

Még gondolkodtam a gazdálkodási és menedzsment, emberi erőforrások szakon, és vészhelyzetszakként a turizmust néztem ki.



2017. dec. 28. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a magam részéről az SZTE-ről tudok nyilatkozni (GM szak); többségében azt kaptam, amit vártam, talán egy fokkal könnyebb, mint előzetesen számítottam rá (igaz, a PSZ-esek szívnak rendesen, azt nem vitatnám el). A fenti egyetemekről eddig csak jókat hallottam mindenkitől, úgyhogy nem gondolnám, hogy bármelyik is nagyon kilógna az egyébkénti színvonalból. Egyik helyen egyik kurzus a szívatósabb, másik helyen a másik. Összességében nincs érdemi különbség. Szerintem maradj a GE-PSZ-GM vonalon, ezekkel jársz a legjobban.
2017. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a pécsi közgázt csak ajánlani tudom, a többi egyetemről viszont nem tudok semmit se.
2018. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem legjobb választás a Corvinus, utána talán Pécs. De azért elég sok szakot felsoroltál, nem ártana ezeket előbb kicsit leszűkíteni, mert pl a gazdelemzés és a turizmus finoman szólva sem egy liga.
2018. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a turizmust felejtsd el inkább hagyj ki egy évet akkor és csinálj jobb érettségiket addig meg okj.


Én Szeged mellé voksolok.

2018. jan. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A turizmust meg tényleg csak azért gondoltam, hogyha nem vennének valamiért fel. Minimum 450 pontra számítok, de ugye semmiben sem lehet biztosra menni.

2018. jan. 6. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!