Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE skandinavisztika -...

ELTE skandinavisztika - tanuljak előtte nyelvet?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, érdeklődöm a svéd, norvég nyelvek iránt. A skandira való bejutáshoz ajánlott tudni azt a nyelvet amit választunk (tudom hogy nem kötelező) vagy vannak ott alap szinttől kezdődő nyelvórák? Másik kérdésem, hogy hogy lehetne elhelyezkedni vele (nem szeretnék véglegesen kiköltözni egyik országba sem), esetleg fordító/tolmács?

2017. dec. 29. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha meg tudod engedni anyagilag magadnak, akkor válassz valami tanfolyamot, vannak Pesten, amik felkészítenek alapszintig. Igen, fordító/tolmács esélyes.
2017. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen az alapoktól kezdik a nyelvet természetesen ezeken a szakokon. Felesleges külön tanfolyamra pénzt költeni. Max otthon egyedül elkezdheted, ha már szeretnél az alapokkal tisztában lenni.

Fordító-tolmács mesterképzésre viszont sajnos nem lehet skandináv nyelvekkel jelentkezni, csak angollal, némettel, spanyollal, franciával,orosszal és néhol hollanddal is.

2017. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) Azt tudom, hogy ford-tolmács szakon nincs skandinavisztika, de egyetem elvégzése után lehetne vállalni fordításokat és tolmácsolásokat? (pl. svéd nyelven)
2017. dec. 29. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy oldal, szerintem ez segíthet, nagyon sok mindent leír ezzel kapcsolatban.

[link]


Remélem tudtam segíteni.:)

2017. dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol két-tannyelvű gimibe jártam, ahol szintén 0-ról kezdték az oktatást, és édesanyám ragaszkodott hozzá, hogy előtte azért tanuljak egy kicsit spanyolul, hogy könnyebb legyen nekem. Fél évig jártam előtte spanyol külön tanárhoz. A második hét közepe felé meg már olyan dolgokat vettünk a gimiben, ahová fél év alatt nem jutottunk el a tanárral. Egy egyetemen ennél általában rázósabb a tempó, úgyhogy én inkább arról az oldalról közelíteném meg a kérdést, hogy nem tudsz annyi időt/energiát/pénzt belefektetni az "előretanulásba", hogy az akár csak egy félév erejéig is szemmel látható könnyebbséget okozzon.
2017. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki nem tanult elotte semmit. Ott jar ahol azok, akik mar tanultak duolingon pl. Sooot..lehet hogy elorebb
2018. máj. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!