Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Leöveyben milyen nehéz a...

A Leöveyben milyen nehéz a szóbeli? (töri, haladó angol)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A budapesti Leövey elég szimpatikusnak tűnik, de azért nem azt írom első helyre. De mégis érdekelne, hogy a töri, és a haladó angol szak szóbelijén milyen elvárások vannak. Angolon tényleg nagyon haladónak kell lenni, vagy elég ha tudsz beszélni magadról stb.? Meg törin láttam, hogy történelmi feladatok is vannak, de pontosabban milyenek? Konkrétan rákérdeznek mikor halt meg ez meg ez, vagy mondják, hogy beszélj egy korszakról? Előre is köszi :)

2018. jan. 2. 20:49
 1/3 anonim válasza:
Az angolos szóbeli igazán könnyű. Húzol egy témát az elején, lesz időd kidolgozni és utána a szóbeliztető tanárnak elmondani. Ezen kívül még mondatokat kell fordítanod. A töris szóbeli sem egy agysebészet, húzol ott is egy témát és arról kell elmondani amit tudsz.
2018. jan. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Haladó angollal nincs személyes tapasztalatom, csak hallomás. Elég különböző szinttel mennek oda az emberek, nálunk volt, aki a C1-et tette le 9-ben, másnak meg eléggé sokat kellett tanulnia eleinte. Szóval gondolom, felvételin sem kell kapásból az űrkutatásról beszélni, de azért min. egy erős B1-es tudás mindenképp jó, ha van.

Törin én is voltam, húztam egy papírt, amire fel volt írva 3 ember neve (Lincoln, Roosevelt és még talán Bethlen volt nekem) és én dönthettem el, hogy kiről szeretnék beszélni bővebben, a másik kettőről 1-2 mondat kellett csak. Maga a felelés max 10 perc volt és nagyon kedvesek voltak a tanárok, egyáltalán nem szivattak. Max pontot kaptam rá, fel is vettek volna, csak végül nem azt a szakot választottam.

2018. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek :)
2018. jan. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!