Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos felvételit kell...

Hány pontos felvételit kell írnom ahoz hogy tuti felvegyenek?

Figyelt kérdés
Magyarból 40 pontos az eddigi legjobb, matekból pedig 32 pontos. Nem tudom, annyira nem tűnik jónak. Az össz hozott 80 pontból olyan 77-78 pontom lesz. Ha ez számít, akkor Nagykanizsán a BLG-be szeretnék menni. Meg még annyi kérdésem lenne, hogy próbáltam kérdéseket keresgélni, és felvételi után már mindenki pontosan tudta a pontszámát. Én azt honnan fogom megtudni? A válaszokat előre is köszönöm. Ha van valami tippetek a felvételihez, akkor azokat is szivesen fogadom :)

2018. jan. 3. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A suliról ahová menni akarsz nincs infóm. Az én személyes véleményem hogy kb. 35-40 pont meg nyilván a fölött stabil a bejutás egy viszonylag jó (4-4,5-ös átlagú) gimnáziumba. Az jegyeidből származó pontok meg jók,meg úgy amiket leírták se rossz. A pontszámaokról az iskolák szoktak tájékoztatást adni. Én is idén felvételiztek,ahová én megyek majd be lehet menni a suliba megnézni a kijavított feladatlapokat, plusz az oldalukon lehet majd saját kóddal megnézni a pontokat. Az of.nk azt mondta postai értesítést kapunk. Hogy ez hogyan van pontosan én sem tudom. De majd valahogy lesz.

Tipp: felvételi elötti napon lazíts,ne használj segédeszközt a felvételin nehogy kizarjanak,és legyen nálad csoki hogy a kettő közötti szünetben "feltöltődj". Nekünk ezeket mondta az of.nk.


Ui.: Sok sikert kívánok a felvételihez :D

2018. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a suli oldalán nincsen infó a ponthatárokról. Viszont azok akik már felvételiztek, meséltek nekünk róla. A legtöbb pont matek-fizika szakhoz kell. Oda olyan 145 pont felett kell pontot vinni. A nyelvi osztály, ahova én akarok menni, ott a legalacsonyabb a ponthatár, viszont azt nem tudom hogy mennyi. Mi úgy fogjuk megtudni a pontokat, hogy majd küldenek levelet a pontszámról. Viszont be is lehet menni megnézni a feladatlapokat, de én szerintem nem fogok bemenni. Ezeket a tanácsokat már olvastam, és meg is fogom fogadni. Szerencsés vagy, hogy az ofő-d ilyen kedves, nekünk soha nem adott ilyen tanácsokat... Neked is sok szerencsét :)
2018. jan. 4. 19:40
 3/4 FulopHella ***** válasza:
70% minimum de ennél ügyesebb leszel ne aggódj!
2018. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát ha biztosra akrsz mennii akkor 50 pont mindkettőböl ;) egyébként nem ismerem az iskolát de ha mindketto negyven pont körül lesz akkor már jó esélyedd van
2018. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!