Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villanyszerelőből villamosmérnök?

Villanyszerelőből villamosmérnök?

Figyelt kérdés
Idén fogok végezni mint villanyszerelő és gondolkozok rajta hogy meg kellene próbálnom egy villamosmérnöki képzést. Tudom, nem egy szinten van a kettő és érettségi is kell hozzá. Van a városban 2 éves érettségit adó "képzés" szóval az nem lenne probléma. Egy dologtól félek, a nagyon sok tanulni valótól. Általánosban és itt is végig 5-ös voltam matekból és fizikából (szinte nulla erőfeszítéssel), kémiából olyan 3-as, a többi bemagolós tárgyból pedig éppen 2-es. Valahogy nincs elegendő agykapacitásom befogadni azt a rengeteg információt. Mateknál egyszerű, egyszer kell csak megértenem és utána onnanstól kezdve tudom is. Villamosmérnöki képzésen mennyi bemagolandó tananyag van? Szerintetek el tudnám végezni? Az elektronika érdekel leginkább igazából, heti rendszerességgel építgetek valamilyen áramkört. Itthon most kezdtem neki a programozásnak, ami eddig kimondottan tetszik de sok mindent még nem tudok megcsinálni benne.

2018. jan. 5. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Őszinte legyek? (Már miért ne lennék az... a valóságban sem fognak istápolni..)


A jelenlegi leírásod alapján olyan messze vagy a villamosmérnöki karhoz, mint Makó Jeruzsálemhez.


Kezdjük azzal, hogy egy sima 8 általános és szakma(félreértés ne essék.. nem nézem le a szakmákat), a közelében sincs egy sima emelt matek érettséginek.


Mondhatnám úgy is, hogy szemléltessem a helyzetet:

Hatalmas fosás vár rád... csak úgy jönni fog és nálad még a szimpla guriga sincs ott.. hogy mentsd a menthetőt.


Szóval először is emelt matek érettségi!

Mellé simán mehet és ajánlott is egy minimum középfokú érettséginek megfelelő matek tudás(bár itt is ajánlatos az emeltet megcsinálni, megkönnyíti a dolgod)


Matekban nem lehetnek hézagok vagy olyan hamar repülsz, mint ahogy illik. :)


Ne is álmodozz arról, hogy a villamosmérnökin nem kell magolni. Csak ott kezdődik igazán!

Nem minden tantárgyat fogsz szeretni vagy fontos számodra, azonban el ne hidd, hogy ez már szakközép és általános szint, hogy 2 hetente van egy dolgozat max 5 oldalból vagy havonta egy tz 30 oldalból.

Itt több tantárgyból van minden félévben min. 1x több 100 oldal anyag. :)

Ne is álmodj erről a szakról ha már keresed a kifogásokat, hogy nem tudod befogadni a sok információt.


Szerintem eltudnád végezni?

Mondhatnék hangzatos dolgokat, de szerintem nem.

Azonban eléggé egyszerű a dolog, kezdd el az érettségit vagy nézegess emelt matek feladatlapokat és rájössz, hogy mire készülődsz.

2018. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Sima középszintű érettségit írtam már tavaly az iskolában (a matektanárom szervezett próbaérettségit pár osztályának és engem is be tudott venni), de mivel voltak benne olyan témakörök amiket nem tanultam akkor még, így nem igazán lett túl jó, 76 vagy 78% lett. Meg fogok nézni pár emelt szintűt is.


Azt hittem a villamosmérnököknek nem kell akkora lexikális tudást összeszedniük. 4 szaktanárom közül 2 villamosmérnök és mind a ketten úgy gondolkoznak (szerencsére), hogy semmi értelme bemagolni minden féle definíciót meg különböző értékeket, ha ezt a tudást lehet könyvekben is tárolni. Ebből arra gondoltam, hogy ők az egyetemet is ilyen hozzáállással végig tudták csinálni.

2018. jan. 5. 00:56
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Az emelt matek egy villamosmérnöki matektól olyan messze van, mint kb. az általános első osztályos matek az emelt szinttől. Úgyhogy az emelt matek tudás arra elég, hogy egyáltalán legyen valami esélyed is bent maradni, de ennyi.

Félsz hogy sok lesz a tanulni való? LOL. Akkor messziről kerüld el ezt a szakot. Itt nem kell magolni semmit, érteni kell a több száz oldalt.

2018. jan. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Az hogy szereted a matekot és tetszik a programozás, az jó. Viszont ez önmagában csak szükséges, nem pedig elégséges feltétele a diploma megszerzésének. ehez a szakhoz brutál nagy szorgalom kell, minden előadáson új dolgokat fognak életek dobni..ha nem tanulsz egy két előadásra akkor már elis vesztetted a fonalat és semmit sem fogsz érteni. Itt ugyan nincsen irodalom meg tori, de ha nem vagy kivételesen tehetséges aki mindent megért elsőre akkor muszáj lesz néha magolni is, csak ez nem 2 oldal lesz... Ja és nem tudom hogy milyen erősségű az iskolad de ha nem valami erős gimibe akkor Kosd föl a gatyádat, mert ez magasabb szintű matek...Nálunk aki nem erős gimibol jött azok szenvedtek a matekkal... Van villanyszerelonek tanult ismerosom, ő jelenleg azon van hogy ne bukjon ki, talán sikerül elvégeznie kettesekkel még másfél év csúszással, szóval meglehet oldani. Egy dolog kell nagyon...szorgalom...brutál nagy kitartás...és ez alatt ne azt értsed, hogy akkor minden nap leülök tanulni valamit... Hanem azt hogy heteken, hónapokon át a fél,hanem az egész napod ezzel fog elmenni... Én karácsony előtti héten egy hónapon at napi 6-13 órát tanultam iskolán kívül, hogy minden tárgyam meglegyen... A tanulást leszámítva kb csak enni meg aludni volt időm, bár az alvást is redukalnom kellett...persze ha nem zavar hogy a csúszás akkor lehet könnyíteni,..szóval csak kitartás ..de előtte nezegess érettségiket.
2018. jan. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Roflkopter ***** válasza:
94%

Csak rajtad múlik. Most lefognak pontozni a “kiválasztott” villanyosok de akármilyen agykapacitassal rendelkezel, ha kellően odateszed magad bármelyik szakot el tudod végezni. Én azt mondanám próbálj meg egy félévet, lehet rakapsz az ízére, ne hagyd magad elijeszteni.

De mindenestre valóban sok magolni való van, én csak azt mondom h ha hajlandó vagy vele komolyan foglalkozni megtanulható.

2018. jan. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Véleményem szerint is hozható ha úgy állsz hozzá. Szakmai tárgyak közül jópár esetén az elején előnnyel is indulhatsz.

Matekra tényleg célszerű még egy kicsit ráfeküdnöd de nem kritikus a helyzet. Tanulsz óráról órára, mellette veszel pár külön órát, ZH illetve vizsga felkészítést és megcsinálod szépen. Ha akarod és teszel érte menni fog.

2018. jan. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Állítólag a rektor a 70-esekben azt mondta évnyitón, ide a tehetség és a szorgalom szorzata kell, azaz mindegy, melyik kicsi, ha a másik nagy, de egyik sem lehet nulla (a magyarázatot már nem kellett volna elmondania pont azok között, akiket felvettek :D ).

Olyan bemagolni való, mint a pekingi telefonkönyv huszonharmadik oldala, vagy a Toldi hátulról előre, olyan nem nagyon van műszaki felsőoktatásban, itt az információnak értelme van. De ez nem jelenti azt, hogy nincs rettenetesen sok információ. Lexikális tudás, mint olyan, utoljára szerintem az ötvenes években volt egyetemi tankönyvekben, de persze ez nem feltétlenül előny a pályán.

Általában tehát a dolgokat meg kell érteni, de ez legtöbbször példamegoldáson át mélyül el, illetve bizonyosodik be - itt mindjárt látszik, hogy ész is kell, meg segg is.

A középiskolás matek... egyrészt kell, mert azt sem tudni igen ciki, hiszen nem érti az ember, mit mond a prof az első órán, de a középiskolás matek az első egyetemi félév után visszanézve egy kilogramm megemésztendő tankönyv lett volna abból a tizenhat kilogrammból, ami ehhez a félévhez kellett. De ezt a lépcsőt állítólag már többen megugorták. :)

Az biztos, hogy a matekhoz való affinitás sokat lök az emberen, az a jó, ha az ember gerincvelőből kezeli, mint autóvezetésnél a sebességváltást. Szerintem e téren kellene elkezdeni forgatni az agyadat, mert például hiába hiszed azt, hogy megértetted, tehát tudod, ha eléd tesznek egy példatárat, és a szövegből fel kell állítanod a modellt és elvégezni a munkát, mindezt magabiztosan és gyorsan.

Nagyjából ugyanazokat leírtam, mint előttem szólók. :)

Illetve még, előzőekkel szemben azt állítom, hogy a villanyszerelési előélet az az egész egyetem alatt kb másfél órányi könnyebbséget jelent majd. Ez meg már csak ilyen, az egyetemen pont azt tanulod meg, hogy miért vannak úgy a dolgok, amiket tudsz, hogy úgy vannak.

2018. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindent el lehet érni csak akarat kérdése és festőből szeretnék műszerész lenni, hogy hogyan passzol a kettő azt senki ne kérdezze XD
2018. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőből villamosmérnök?


Ha az akarsz lenni próbáld meg! El nem tudom mondani hány villanyszerelőből, műszerészből és még sorolhatnám... lett mérnök. Most akkor te lennél a kivétel aki nem... vagy igen?


A kérdés inkább az, hogy mit vagy hol szeretnél dolgozni mint mérnök, mert az hogy jól hangzik az egy dolog, de dolgoznál is benne 20 éven át? Ez csak egy felvetés, de ha úgy érzed ez előre vinne nem pedig hátra akkor lépjed meg.

2018. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező,azóta sikerült bejutnod egyetemre?
2022. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!