Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Váci Madách Imre...

Vélemények a Váci Madách Imre Gimnáziumról? Közösség, tanárok, milyen erő a suli? Magyar-töri szak milyen? Kérlek, az írjon, aki tényleg ismeri az iskolát!

Figyelt kérdés
2018. jan. 5. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
En oda jártam, es nagyon szerettem :) a mai napig visszamegyek néha.
2018. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi osztályunkból kb mindenki bejutott oda egyetemre, ahova szeretett volna.
2018. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok a Madáchban. :)


Én anno angol-olasz nyekre jelentkeztem, de tudok mesélni a többi szakról is. 4,5 év alatt azért van róla némi tapasztalatom. :D


A magyar-töri emelt szintre készít fel, már az elejétől egészen a végéig magas óraszámban (heti 5-6) tanulhatod őket. Abban az esetben érdemes megjelölni ezt a szakot, ha tudod, hogy ezzel a két tárggyal szeretnél majd továbbtanulni, szerintem ez adott is valamilyen bölcsész szakra.


A közösségről nem tudok túl sok jót mondani (az én osztályommal nincs gond, már jól összeszoktunk a 4,5 év alatt), de az új 9-esek viszont már nem olyanok, mint mi voltunk 2013-ban. De ez ne tántorítson el, biztos jó lesz az osztályközösséged, én azokra gondolok, akiknek ismeretlenül van nagy arca a folyosón és még bunkó is. Minél több ideje vagy ott, annál inkább alkalmazkodsz majd és kiismered a helyet, hogy mi, hogyan megy.


A tanárokról viszont megoszlik a véleményem. Engem viszonylag jó tanárok tanítanak, (bár a legtöbb már szét van esve az érettségi előtt, több mindennel le vagyunk maradva, de gőzerővel haladunk) de vannak, akik azokat a tanárokat nem bírják, akiket én kedvelek, szerintem ez mindenhol így van.


Szerintem erős iskola, megad minden alapot, amire szükséged lesz, az utolsó évben lehet, hogy jobban bele kell majd húzni, de az a szak, amire jelentkezel mindenképp felkészít az emelt érettségire, mert arra van nagyobb hangsúly fektetve. (Nekem is meglett az angol nyelvvizsgám az első év végén, azóta mindkét szinten előrehozottként megcsináltam az érettségiket, így előbb le is adtam őket. Ezt te is megcsinálhatod majd a nyelvekkel, ha azokra is több időt fordítasz.) Még annyit hozzá tennék, hogy ha tényleg fontos neked ez a két tárgy, akkor tényleg megéri erre jelentkezni, mert pl. én egy időben angol-és magyar tanár szerettem volna lenni, ehhez fel is vettem a magyar faktot (az angol ugye adott volt). Hogy őszinte legyek, nem sok pluszt adott a heti három (aztán négy) magyarhoz, pedig humán beállítottságú vagyok, de nagyon látszott a magyar szakosokon, hogy sokkal mélyebben érintettek bizonyos anyagrészeket, amiken mi csak felületesen mentünk végig, hiszen nem volt rá szükség. Arra koncentráltunk, ami kellett. Mondjuk ehhez hozzá tartozik az is, hogy szerintem nem a legjobb tanár tartotta a plusz két órát, nem igazán szeretem a stílusát. Megváltoztak a terveim, így már nem a magyar irányába megyek tovább, tehát emelt szintű érettségi sem kell majd, de attól még a faktot meghagytam, mert szeretem a tárgyat. Egyébként ez mind így van a törivel is: ha mindkét tárgyból felveszed a plusz két órát, és otthon is időt áldozol rá, akkor a 4. év végére elég komoly tudással mehetsz el érettségizni. Az a jó, ha már 9-től tudatosan többet tanulod ezt a két tárgyat, így könnyebb lesz a végén.


Én is szeretem ezt a sulit, de már nagyon érzem, hogy 5. éve itt vagyok, szeretnék leérettségizni, és belevágni az egyetemista életbe. :D


Remélem, tudtam segíteni, ha van még valami kérdésed, írj nyugodtan. :)

2018. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Annyit kifelejtettem, hogy azért vannak szórakozási lehetőségek is, pl. a gólyák szecskaavatója (nagy része szívatás, de túl lehet élni), év közben is van mindenféle rendezvény, süti sütő verseny, Karácsonykor adventi vásár, végzősöknek szalagavató. De nyugodtan nézelődj a honlapon, ha nem voltál a nyílt napon.


vacimadach.hu


Találsz képeket is. :)

2018. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most valami nagyon okosat akartam írni, de nem tudok mit hozzátenni az előttem szólóhoz. Csak annyit, hogy jó suli és szeretem. Az osztályközösség nem a legjobb, de az nem az iskolán múlik, hogy mit fogsz ki.
2018. okt. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!