Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben különbözik egy reformátu...

Maara kérdése:

Miben különbözik egy református/katolikus egyetem egy simától?

Figyelt kérdés
itt a Károlira és a Pázmányra gondolok. azzal, hogy református/katolikus egy egyetem, van valami plusz, valami más benne, mint egy simában (pl ELTE)? ha igen, miben más?

2018. jan. 7. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Károlin annyi, hogy van egy Egyházismeret nevű tárgy, amit teljesíteni kell.
2018. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom a KRE-n meg a PPKE-n hogy van, de itt nagyjából senkit se érdekel, hogy te katolikus, muzulmán, újpogány vagy épp buddhista vagy-e.

A vallás csak akkor jön elő, ha muszáj (pl. mi töri szakon nyilván sokat beszélünk róla). Van valami Bibliakör, de ez inkább öntevékeny, mintsem felülről szervezett.

Szvsz ez nagyon jó hozzáállás, nehogy már valakit a legbelsőbb meggyőződése /hite/ miatt diszkrimináljunk bármilyen szinten is.

2018. jan. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!