Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsgákon személyenké...

Egyetemi vizsgákon személyenként kapják a pénzt?

Figyelt kérdés
Illetve ugyanannyi pénz jár, ha 10 fős csoportnak tart gyakorlatot vagy 50 fősnek?
2018. jan. 7. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hely és pozíció válogatja. Én PhD hallgatóként fix összeget kapok az oktatásért függetlenül attól, hogy hányan vannak és hányszor vizsgáznak.


Egy külföldi csoportért azonban már óránként plusz pénz jár, de ott sem függ semmi a vizsgázók és hallgatók számától.

2018. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, miért érdekük minél több embert megbuktatni...
2018. jan. 7. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (intézményt nem írnék) az oktatásnál számít, hogy hány fő vett fel egy adott kurzust, de a vizsgák száma abszolút nem számít. Én speciel nem azért buktatok, mert több pénzt kapok érte, vagy mert ez valamilyen beteges perverzióm lenne. Kizárólag az egyetem jó híre és a szakmai önbecsülésem miatt.

Egyrészt az egyetemnek sokat köszönhetek, és azt gondolom, tartozom az intézménynek annyival, hogy nem inflálom el a kiadott diplomák értékét azzal, hogy boldog-boldogtalant átengedek a vizsgán a megfelelő tudás nélkül. Nem feltétlenül azért, mert hasznosítani fogják a hallgatók ezt a tudást, sőt, van egy olyan kurzusom, amiről tudom, hogy teljesen haszontalannak tartják, viszont azt gondolom, ha valaki nem képes nagyságrendileg 50 oldalnyi tananyagból a legfontosabb összefüggéseket megtanulni, annak semmilyen képzésben nem való diploma.

Másrészt pedig nem szívesen vállalnám fel már csak a saját szakmai jó hírem miatt se, hogy olyan "szakemberek" kerülnek ki a kezeim közül, akiknek az általános szakmai műveltségük nem üt meg egy lécet. Beképzeltségnek tűnhet, de nekem az fontos, hogy ha valaki azt mondja, hogy a mi egyetemünkön tanult, akkor ennek a kimondásával egyértelmű lesz az, hogy az adott szakember biztosan képes arra, hogy tanuljon, és kétséget kizáróan rendelkezik olyan szakmai alapokkal, amire bármelyik munkakörben tud építeni.

2018. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!