Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti milyen igazságtalanságokat...

Ti milyen igazságtalanságokat tapasztaltatok az egyetemeteken? Tényleg van, mikor csak szivatásból csúszik valaki?

Figyelt kérdés

Olyan válaszok érdekelnek, hogy van-e valaki köztetek, aki pl. annak ellenére, hogy benn volt minden előadáson és ha a tárgy megkövetelte, rendesen gyakorolt, mégis megbukott, mert mondjuk olyat kérdeztek vizsgán, amivel életében nem találkozott és senki sem utalt rá, hogy azt is tudnia kell.


Vagy olyanokra, akiknél pl nem hirdettek meg tárgyakat az előírt félévben, vagy valami adminisztrácós hiba miatt csúsznak.


Nem a fölösleges hisztire vagyok kíváncsi, mikor valaki a leadás előtti nap áll neki beadandót írni, vagy mikor pánikból akar benyalni 150 oldalt 2 nap alatt, hanem amik ellen semmit sem tudott tenni az illető és önhibáján kívül történt.


Az egyetemeteket és a szakot/kart is írjátok le, ha lehet!


2018. jan. 11. 02:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

"Nem a fölösleges hisztire vagyok kíváncsi, mikor valaki a leadás előtti nap áll neki beadandót írni, vagy mikor pánikból akar benyalni 150 oldalt 2 nap alatt, hanem amik ellen semmit sem tudott tenni az illető és önhibáján kívül történt."


Más pedig nem fog írni ide. Aki rendesen készül az órákra annak a kettes jegy garantált, minden más csak kifogás, amit az emberek úgy állítanak be, hogy önhibájukon kívül történt.


"Vagy olyanokra, akiknél pl nem hirdettek meg tárgyakat az előírt félévben, vagy valami adminisztrácós hiba miatt csúsznak."


Ilyen nincs. Ha benne van a mintatantervben a tárgy, akkor meg kell hirdetniük a tárgyat. Egyébként pedig a mintatanterv csak ajánlás, azt veszel fel amit akarsz. Adminisztrációs hiba az megintcsak egy kifogás. Időben jelezni kell a hibákat és akkor nincs probléma, csak az emberek szeretik az ilyet az utolsó utáni pillanatokban megtenni, aztán megy az önsajnálat, hogy de hát ez nem az ő hibája volt.

2018. jan. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
Szia! Igen, velem ilyen előfordult, konkrétan egy bizonyos tárgyból. Két éve folyamatosan csúsztatnak, közben a vizsgán tudom a tételt, a válaszokat a kérdésekre és a nálamnál gyengébben vizsgázókat átengedik. Jelenleg ott tartok, hogy feladom. Nem "felesleges hiszti", valóban felkészülök minden egyes alkalommal és úgy megyek oda, hogy előtte többször felmondom, ellenőrző kérdéseket írok az anyagból, kártya formájában húzok belőlük, a választ a hátuljára írva le tudom magam ellenőrizni, illetve szó szerint visszamondom azt, amit szó szerint kérnek. Ennek ellenére nincs eredmény. PTE-s vagyok.
2018. jan. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Ír dráma szemináriumon volt az, hogy a félév elején esszétémát kellett választanunk egy listából, abból a félév végére esszét írnunk, ebből lett egy jegy, a másik meg egy ZH.

Tízen voltunk, tizenhat esszétéma volt, választottunk ugye tizet, maradt hat, a mocskos férge a maradék hatot betette ZH-kérdésnek. Mind a hatot! Gondolhatod azt a ZH-t, ahol kvázi két óra alatt helyben, kézzel 6 esszét kell megírni! Normális? Nem bírtam, a felénél feladtam, ideges is voltam.

Na ez a része volt az, amire nem számítottunk, és nem is volt ésszerű.

Hármas lett, tehát még örülhetek, de ez úgy vonult be a történelembe, mint a legsportszerűtlenebb és legeszetlenebb záródoga evör.

2018. jan. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Felvesznek 600 embert 120 helyre.


Aláírsz egy kedvezőtlen szerződést amit a felvettek kb. 20%-a tud teljesíteni és fel se tudott rá készülni a családod.


Nem kapsz kollégiumi férőhelyet, mert nem havi 40 000-ből élsz és nem 200 km-re laksz. Nincs kamu szociális papírod, de sok pénzed se.


Reggel 8-tól este 7-ig bent vagy minden nap és ezt chipkártyával és katalógusrendszerrel ellenőrzik. Párszor szombaton is be kell menned és nincs őszi, tavaszi szüneted. Néha este 9-10 felé van órád mert a tanárodnak akkor jó.


3 órákat aszalódsz akár egyben étlen, szomjan, ényelmetlen padokon, megbetegszel tőle ahogy a társaid közül sokan.


A tananyag elavult és inkompetens, haveri alapon tanító tanárok tanítanak olyat aminek nincs sok köze a vizsgádhoz és a szakmádhoz. Ehhez nincs jegyzet, tankönyv, mert összemarakodtak rajta, hogy kié legyen a pénz érte. Ezen felül tölteléktárgyakat is teljesítened kell amik ezotéria kategóriába esnek. A tananyagot, a követelményeket félévente változtatják. Van hogy nem fogadják el a tárgyat amit teljesítettél, hiába dolgoztál. 6 év anyagát akarják 4 alatt leadni, de csak Bsc-t adnak érte.


Nemzetközi szinten elmaradott a tudás amit ílyen kínok között megszerzel.


Nem fogadják el a máshol megszerzett kreditet, csak a külföldieknek, nekik akár otthon is működik a bolognai rendszer.


Úgy beszélnek veled mint egy kutyával, ha kérdezel valamit leordítanak, ha nő vagy akár szexuálisan is zaklatnak.


A vizsgát egy kompetens tanár állítja össze olyan példákkal amikkel csak ő foglalkozik a világon. Soha senki nem látott még csak hasonlót se, de nem is fog többet.


Beugró van és szégyenfal, akinek nem sikerül a beugró szégyenfalhoz állítják és hazaküldik. Vizsgán beugró van, 2 percek 5 perces feladatokra. A vizsgán 30 jelenlévőből 1 30 éves gyerek (akit a szülei tartanak el) megy át, hogy érvényes legyen a vizsga.


Befognak tanítani, hogy taníts másokat, te neked is másoktól kell tanulnod. Nem szakképzett tanár tanít hanem egy idegbeteg vagy egy diák akit nem érdekel a dolog. Ezért akár fizetsz is.


Kiderülhet a vége felé, hogy nem lesz meg egy tárgy és vissza kell fizetned X milliót, úgy hogy nincs szakmád. Hoznak egy szabályt, hogy már fizetned kell, szűkítik a kereteket folyamatosan. Hoznak egy szabályt, hogy viszontlátásra.


Egy kis hibáért áthúzzák több napi, heti munkádat és egyest adnak.


Lassú, hibás, vírusos számítógépet adnak amin a feladat van, vagy kevés a helyed a padon, (lépcsőn ahol írsz) mikor ZH-zol, vizsgázol.


Telnek az évek és látod, hogy más meg átbulizza az egészet, gyarapszik, családot alapít, itt hagyta az országot. Bármixerként többet keres mint te fogsz itthon.


Egy brazil akinek nincs vezetékes ivóvize, havi 200 000-et kap még ösztöndíjként minden költsége fölé és nyílegyenesen átmegy mindenen, amíg te napokig nem alszol és nem látod a napot.


0 fokban vizsgázol, mert nem foltozták be a tetőn a lyukat.


Olyan kék papírt kapsz mint a toll tintája, a másik csoport rikító kiemelő sárgát.


Légkalapáccsal szétverik melletted a másik termet miközben vizsgázol.


Hogy hol, azt nem írnám le, nehogy baj legyen belőle.

2018. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Hőtan, áramlástan.

Ha kb 200 oldalt megtanulsz, akkor indulsz a 3-asról. Persze ha a tanárnak szar napja van a 200 oldalra is megbuktat.

2018. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nálunk volt olyan, hogy nem indult utolsó féléves kötelező tárgy, pedig már decemberben elkezdtük lobbizni februárra... Nem tudom, kikhez fordulhattunk volna, most már így marad.. A régi oktató elment, egy lett volna, de azt meg a tanszékvezető nem engedte. Írtunk nekik külön-külön, de süket fülek.


A 200 oldalasat nem igazán értem. Nálunk 5-600 oldalt simán elvárnak néhány vizsgára, ami a tömény anyagot illeti. Kell rá 2 hét, meg év közben lapozgatni kicsit.

2018. jan. 11. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
6%

Kezdődik! :)))


Ha nem indult a tárgy, akkor annak biztosan megvolt az oka és az ilyet szokták közölni is. Na vajon kihez kellett volna fordulni? Nyilván a tanulmányi irodásoknak vagy az oktatósági igazgatóságnak vagy magának az egyetem rektorának, esetleg a diákönkormányzatosoknak. Ez tipikus példája annak, hogy az ember saját magát szívatja, aztán másokat hibáztat.

2018. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A tanulmányi osztályon kezdtük. Ők küldtek az intézetvezetőhöz, aki nem tudott segíteni, utána az említett oktatóhoz. A dékán pedig az intézetvezetőre hivatkozva szintúgy visszadobta. Te ilyenkor úgy mégis mit tennél? Földhöz vernéd magad a dékán előtt? Az sem megoldás.


Hiába van benne a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, hogy ehhez nincs joguk, pontosabban hogy nekünk van jogunk ahhoz, hogy ha nem buktunk meg, a tervezett időben végezzünk, ezt senki sem vette figyelembe. Páran akkor is perelni akartak, nem tudom, mi lett belőle, elvileg semmi.

2018. jan. 11. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!