Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti tapasztaltatok már korrupci...

Ti tapasztaltatok már korrupciót a magyar közoktatásban?

Figyelt kérdés
Tehát pl felvételinél, érettséginél, általános, vagy középiskolákban, főiskolán, egyetemen, vagy amikor felvesznek dolgozni egy tanárt, kineveznek egy dirit, stb esetleg ovodában.

2015. febr. 18. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még nem -

De ismeretségi alapon lehet előnyben részesítés

2015. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Egyébként a felsőoktatás nem is közoktatás.

2015. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem a közoktatásban (általános iskola, középiskola) sem a felsőoktatásban (főiskola, egyetem, doktori iskola) nem észleltem soha szűkebb értelemben vett korrupciót és másoktól sem hallottam róla.

(Tehát nem tudok olyan esetről, hogy iskolai tanítók, tanárok vagy egyetemi oktatók pénzért adnának előnyöket.)


Befolyással, protekcióval kapcsolatos dolgok (pénzmozgás nélkül) előfordulnak óvodai elhelyezéstől doktori eljárásokig sok helyen, de ez szerintem nem igazán korrupció, csak nem tiszta helyzetek. Ilyen az az eset is, amikor egyes iskolákban az írásbeli érettségire az illetékes szaktanárt küldik be "felügyelni", az pedig lediktálja a válaszokat az egész társaságnak, majd pedig ő maga is javítja biztos ami biztos alapon. Ez azért tisztességtelen, mert más iskolákban viszont nem így csinálják és a felvételi pontszámokat ez befolyásolja.


A Magyar Tudományos Akadémia címszerzési eljárásaiban (elsősorban MTA doktora címnél) gyakori az "urambátyám mutyizás", ami ugyan tisztességtelen jogosulatlan előnyöket és hátrányokat jelent, de ez sem kapcsolódik közvetlen pénzmozgáshoz, csak a kapcsolati tőke mozgatása, ami persze később tőkésül viszonzásokban.


Az oktatás-vizsgáztatás területén csak három korrupcióval némileg fertőzött (néhol átitatott) területet észleltem:

1. Nemzeti Közlekedési Hatóság és autósiskolák viszonylatban a jogosítványszerzésnél. (Teljesen balkáni állapotok, korrupció nélkül majdnem lehetetlen.)

2. Bizonyos okj-s tanfolyamok, amelyekben vállalkozók közvetlenül érdekeltek, a képzés pedig amúgy is alacsony színvonalú. (Szürke terület, mert korrupció előfordul ugyan, de nem gyakori.)

3. Nyelvvizsgaközpontokban. (Halvány szürke terület, mert korrupció nélkül is lehetséges nyelvvizsgát szerezni, sőt az az általánosabb, a korrupció ritka.)

2015. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De most jut eszembe, az ELTE jogi karán volt sok évvel ezelőtt egy nagy botrány, amiből büntetőügy is lett. Ha jól emlékszem, a kedves jogász oktatók, jogrendünk őrei a felvételikért fogadtak el pénzt (akkoriban, amikor még lehetett). Elég sok oktató volt érintve, bűnszövetkezetben.

Még az is lehet, hogy az internet előtti időkben, mert most nem találok róla semmit a neten.

A nyelvvizsgák körül tényleg gyakrabban vannak ilyen esetek, pl. [link]

2015. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!