Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne magántanlonak...

Érdemes lenne magántanlonak lennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 9-es vagyok, informatika szakon. Mostanra rájottem hogy engem ez az egesz dolog nem érdekel, de amugy más sem igazan, iskolaba mondhatni utálok járni, nem érzem jol ott magam, nem szeretek reggel korán felkelni, iskolaban tesizni,uszni járni. Augusztusban is megfordult már a fejemben hogy magantanulo leszek, de utolso pillanatban, igy nem is lett belole semmi. Ha átmennek egy gimnáziumba a mostani szakgimibol, megérné? Persze uj évtol, 9.-ik legyen meg azért. Akar dolgozni is eltudnek menni igy tanév kozben, szabadabb is lennek. Szerintem konnyebb igy tanuli, mert csak a vizsgához szukséges anyagot kell tudnom, és gondolom ezek érettségi tételek is lesznek majd. Valaki jár, járt az én cipomben? Valami tanács? Tapasztalatok?

2018. jan. 13. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked lehet, hogy bejön, de mérlegelned kell, hogy akkor tök egyedül leszel egész nap, és segítség nélkül kell minden tárgyat megtanulnod. A szüleidé a döntő szó.
2018. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Ezek egyáltalán nem nyomós okok, mindenki utál korán felkelni, senki se szeret egy csomó dolgot a suliban, stb. De a szüleidnek ettől függetlenül jogukban áll kérni, hogy magántanuló legyél. Aztán viszont az ő kötelességük lesz gondoskodni róla, hogy valóban megtanulj mindent, amit kell, méghozzá minden tantárgyból (nem csak az érettségi tantárgyakból, vagyis egy csomó olyasmiből is le kell majd vizsgáznod, ami nem lesz anyaga az érettséginek). Ha van sok pénzük, hogy egy sereg magántanárt fizessenek (amire a hozzáállásod miatt - hogy téged semmi se érdekel - nagyon valószínű, hogy szükség lesz...), akkor se tudom elképzelni, hogy mellette még dolgozni is tudj (amire egyáltalán szükség van?).


Az iskolaváltáshoz viszont felvételizned kell újra. Ennek gyorsan nézz utána, hogy hogy vannak a határidők, meddig kell beadni a jelentkezési lapot, stb., mert már benne vagyunk a felvételi időszak sűrűjében. Normális iskola nem fog átvenni anélkül, hogy bebizonyítanád a felvételivel, hogy odavaló vagy.


Egyébként is, ha szerinted gimibe is járhatnál, akkor miért nem eleve oda mentél, miért csak szakgimibe? És ha gimibe való vagy, miért nem tudod simán teljesíteni a szakgimis elvárásokat?


Szerintem egyszerűen az a bajod, hogy kamasz vagy. Kinövöd. A legjobban tennéd, ha ott próbálnád átvészelni, ahol vagy. Én a szüleid helyében nem kérném, hogy magántanuló legyél.

2018. jan. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!