Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg csak négy évig ingyene...

Tényleg csak négy évig ingyenes az egyetem?

Figyelt kérdés
Most végeztem el az első évemet német szakon, és azon gondolkodtam, hogy jelentkezek egy másik egyetemre is. Szobatársam viszont azt mondta, hogy az állami finanszírozás az csak 4 év, így az utolsó éveket ott már fizetnem kell, mert kicsúszok ebből a 4 évből. Én erről még soha életemben nem hallottam, ez tényleg így van?
2010. jún. 4. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
azt hiszem 12 félévet fizet állambácsi...(msc-vel együtt)
2010. jún. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ez nem jelenti azt, hogy a 3 éves bsc-re 6 évig ingyen járhatnál.
2010. jún. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy csak EGY alapképzés ingyenes 4+2 évig... 4 évig ingyenes, kaphatsz ösztöndíjat, lakhat.tám, szoc segélyt, és a +2évben nem fizetsz de nem is kaphatsz semmit. Ha jelentkezel más fősulira is, az már párhizamos képzésnek számít, és fizetős lesz az egyik... de miért nem mész be a TO-ra és kérdezed meg ott?
2010. jún. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mert a szobatársam ezt akkor mondta, amikor már készülődtem haza, most otthon vagyok, és csak 15-én utazok vissza.
2010. jún. 5. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!