Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha pikkel rám egy...

Mit tegyek, ha pikkel rám egy tanár az egyetemen? Folyamatosan meghúz a tárgyaiból, pedig rengeteget tanulok.

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Kifejtenéd? Elég jól ismerem az oktatóimat már, elég sok vizsgán túlvagyok vegyes tapasztalatokkal, kavarogtak bennem is hasonló érzések, de utólag visszagondolva baromi ésszerűtlen ez az egész. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy idegen emberre (rám) hogy tud valaki pikkelni, ha nem szolgáltam rá. Az más kérdés, hogy volt nálunk is olyan, aki gond nélkül megrántott, ha egy kifejezést használtunk, amit órán hangsúlyozott, hogy hülyeség, vagy ha a definíciókat nem szó szerint tudtuk a kulcsszavakkal. Vagy ha farmerben mentünk szóbelire, vagy ha nem vittünk teljesítési lapot, amit aláírhatnak a vizsga után, vagy ha grafittal írtuk a vizsgát, vagy nem húztuk alá a végeredményt két vonallal, ilyen apróságok. Vannak dolgok, amik az adott tanár rigolyái, vagy az adott tudásanyagban kulcsfontosságúak... Én az ilyen kudarcok okát a felületességnek, figyelmetlenségnek tudtam be a magam és mások esetében is... Nem rosszindulatnak. Ésszerűtlen ez a "pikkel rám" dolog, felnőtt, intelligens embernek nem okoz örömet "gonodszkodni" random diákokon, más kérdés, hogy sokan hisznek még a hagyományokban és a számonkérés szigorúságában és megrántanak olyanokat, akik ehhez a rendhez nem idomulnak.


Hogy válaszoljak is, nálunk van a TVSz-ben olyan, hogy bukott tárgy/bukott vizsga után a hallgató kérvényezheti, hogy egy külső, független bizottság előtt adjon számot a tudásáról. Nálunk egy ember élt vele, aki másodszor vette fel a tárgyat és az aktuális vizsgaidőszakban az volt az utolsó esélye. Írt egy kérvényt és egy másik egyetem másik tanárának irodájába kellett bemenni megírni a vizsgát. Az oktató ki is javította, át is ment, így lett meg végül a tárgya. Nézz utána ennek.

2018. jan. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem OKJ-n utált a gyakorlati oktató, ott is hagytam az egész sulit a francba, nem éreztem jól magam amúgy se, meg folyton b*szogatott mindenért, így nem lehet tanulni, így kénytelen vagyok máshol befejezni a befejezetlen tanulmányaimat.
2018. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Hallottam ilyenről, az illető kérvényezte a független bizottságot, és végül meg is lett a tárgya.

Sajnos, bármilyen hihetetlen, tényleg van olyan, hogy egy egyetemi oktató is képes kicsinyes vagy gonoszkodó lenni, főleg, hogy a diákok általában az első válaszban látható hozzáállást képviselik, és max. egymás közt merik szidni, de hivatalosan senki sem lép, tehát visszaigazolást kap róla, hogy ő megteheti. Pedig akár el is tilthatják a vizsgáztatástól, ha rendszeresek az ilyen problémák.

2018. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!