Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi felvilágosítást adhatna...

Mennyi felvilágosítást adhatnak egy általános iskolában a gyermekemről telefonon?

Figyelt kérdés

Már 2 éve zajlik a gyermektartás perünk a volt párommal!

Az Ő édesanyja nyugdíjas pedagógus és ezt kihasználva betelefonált az iskolába és érdeklődött a fiamról!

(de eddig még soha nem tette.sőt az elmúlt évben nem is foglalkozott a gyerekekkel)

Erre az igazgató helyettes behívatta az irodájába a fiam egyik barátját és olyanokat kérdezgettek Tőle,hogy milyen a fiam és az új párom kapcsolata?Másnap bementem a suliba és majdnem bekapott a hölgy,hogy Én nem engedem a gyerekeimet a nagymamához,nem a gyerekek érdekeit nézem stb....

Úgy álltam,ott mint akit leforráztak,meg sem tudtam szólalni!Megkértem a hölgyet,hogy innentől kezdve ne adjon felvilágosítást a gyermekeimről senkinek.Természetesen azonnal letámadott és azt felelte,hogy neki jogában áll és akkor teszi meg amikor akarja!!!

Most mi van ilyenkor???

Ez igaz???

Ja,és még azt is a fejemhez vágta,hogy örüljek,hogy nem Ő a bírónő és nem neki kell igazságot hoznia!

Hol vannak a személyi jogok?

Betelefonál valaki a suliba azt mondja,hogy ez és ez vagyok és hazudik pár dolgot és azonnal nyomozgatnak?

Ez valahol még jogos lenne,de kérdezzenek meg engem is vagy jöjjenek család látogatásra váratlanul,mivel nincs mit titkolnom!!!!De persze erre az volt a válasz,hogy ilyen már nem létezik!Úgy éreztem magam mint akit porrá aláztak :-(


2010. jún. 5. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Természetesen a szülőnek, nagyszülőnek joga van érdeklődni a gyerekről. Gondolom ismerték a nyagymamát, azonosítani tudták és így segítettek neki.

Az iskola felkérhető egy "helyzetjelentés" készítésére is, amit az egyik fél kérésere, vagy ügyvédjének kérésére köteles elkészíteni.

De nagyon helytelennek tartom,hogy (bármi történt) azt a gyereken "bossziljátok meg". Semmi jogod eltiltani a nagyszüleitől, apjától.

2010. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Talán Te is csak azért ítélkezel így mert nem tudod,hogy mi van a háttérben!

A nagymama nem foglalkozott az elmúlt 5 évben velük!

10 milliós adócsalással vádolják!(ami be is fog bizonyosodni)Tőle biztos sokat fog tanulni mindkét gyermekem!(max,hogy kell sittre kerülni)

Az apuka március óta (azóta,hogy megítélték a gyerektartást,csak fellebbezett)nem köszön a gyerekeknek,pedig az Ő háza előtt szálnak le a buszról!

Inkább hátat fordít nekik!

Ez a férfi 5 évvel ezelőtt (mivel vadász)részegen,puskával kergetett minket,amire még mindig emlékezik a 9 éves fiam!!!!


Egyébként nem ismerik a nagymamát a suliban!

2010. jún. 5. 10:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja,és a gyerekeket nem tiltom Tőlük csak annyi lett volna a suliban a kérésem,hogy ne adjanak ki felvilágosítást!

Maximum csak a tanulmányairól és nem az én magánéletemről!

2010. jún. 5. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon nem lehet felvilágosítást adni, hiszen azt se tudják, kiről van szó. A nagymamának meg amúgy sem, hiszen nem az övé a gyerek felügyeletének joga. És valóban nincsen joga az iskolának gyermekvédelmi ügyben nyomozgatni, legfeljebb ha veszélyeztetettnek talál egy gyereket, szól az önkormányzat gyámügyi osztályának. És semmiképpen nincs joga téged leordítani. Bemehetsz az igazgatóhoz és bepanaszolhatod a pedagógust vagy eltűröd, mert félsz, hogy a gyerekeden bosszulják meg, vagy máshova viszed a gyerekedet, de ha ott jól érzi magát, akkor ne tedd.
2010. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!Én is gondoltam rá,hogy elmegyünk másik suliba,de a gyerekek maradnának!

Egyébként szerettem volna az igazgatóval beszélni,de nem engedtek be hozzá,mert állítólag volt nála valaki!

2010. jún. 5. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az oktatási ombudsmant kellene értesítened. Ő kijönne, és alaposan megvizsgálná a helyzetet! =)
2010. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!