Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n folyó programtervező...

Az ELTE-n folyó programtervező informatikus szak milyen?

Figyelt kérdés

Nemsokára be kell adni az egyetemi jelentkezéseket és erősen gondolkodok az ELTE programtervező informatikus szakán. Egész pontosan a Szombathelyen lévő programtervező informatikus képzés érdekelne.

Mennyire jól tanítanak a tanárok?

Mennyire erős a képzés?

Mennyi programozás van (az összes képzés hány %-a programozás)?

Milyen programozási nyelveket oktatnak?

És hogy megéri-e arra a szakra menni, ha végzek vele mennyire leszek életképes programozó akár?


Illetve kicsit összehasonlítva a győri Széchenyi egyetemen folyó mérnök informatikus képzéssel mennyire hasonló a kettő?


Köszönöm a válaszokat (aki erre a szakra jár az kérlek írja le a válaszában, főként ha Szombathelyre)



2018. jan. 15. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Bár én nem Szombathelyre hanem Pestre járok (ELTE-IK proginf ugyanúgy), csak arról tudok nyilatkozni.


Mennyire jól tanítanak a tanárok?

Tanárok között, mint valószínűleg mindenhol vannak jók, rosszak, nekem főleg jó tapasztalataim vannak, de sajnos barátoktól hallottam rossz tapasztalatokat is. Általában megvan kiket kell elkerülni, másokkal túl rosszul nem járhatsz. Sajnos a szombathelyi tanárokat nem ismerem.


Mennyire erős a képzés?

Nem mondanám könnyűnek, de teljesíthetetlennek vagy kifejezetten nehéznek sem, persze nem biztos, hogy 3 év alatt végez az ember. A legtöbb embernek főleg a matekos tárgyakkal szokott meggyűlni a baja. Ezek tanulása egyebek mellett főleg gondolkodás mód fejlesztésre és algoritmus tervezéshez nagyon fontosak. Nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy ezt a szakot az erős matematikai képzés teszi egyedivé, így tényleg csak akkor érdemes ezt választani, ha erre vevő is az ember. A nehezebb vizsgák mind matekosak, ezeknél nem ritka, hogy 2 hét intenzív tanulással csusszan csak át az ember ami köszönhető mind a számon kért anyag mennyiségén és részletességén. Az első pár félév tényleg arról szól, hogy megtanuld érteni a matematika nyelvét, amíg ez nem megy addig párszor rá fogsz csodálkozni ,hogy a matematikai definíciókat nagyon pontosan kérik, hiszen a matematikában minden apróságnak jelentése van (különben nem lenne ott).


Mennyi programozás van (az összes képzés hány %-a programozás)?


Szakiránytól függő (fordított arányban a matematika mennyiségével), két nyelvet magabiztosan megtanítanak minden szakirányon. Ezeken kívül találkozunk más nyelvekkel de csak egy tárgy erejéig. Ha csak nem dolgozol mellette vagy csinálsz saját projekteket, akkor nem fogsz eleget tudni ahhoz, hogy első munka helyeden egyetem után ne találkozz nagy újdonsággal. De ez annyira nem is probléma mert az egyetem inkább arra tanít meg, hogy minél gyorsabban érts meg új dolgokat. (Tárgyak két harmada kb nem matekos)


Milyen programozási nyelveket oktatnak?

Az összes nagyobbat. C/C++/C#/JAVA, ezeken kívül tanítanak funkcionális nyelveket is (Haskell,Erlang,stb), tanárisoknál tanítanak Pascal-t és hasonlókat. Vannak script nyelves tárgyak is (python, bash, powershell). Webes nyelvekből kicsit hiány van, PHP,Javascript alapok le vannak adva (html+css is csak az nem igazán programozás), de mostanában divatos keretrendszerekkel talán csak speciken lehet találkozni (Angular/React/stb).


És hogy megéri-e arra a szakra menni, ha végzek vele mennyire leszek életképes programozó akár?

Ha lelkiismeretesen végig csinálod, azaz megérted a matekot, nem puskázol rajta (nem éri meg mert erősen figyelik és utána csak szóban vizsgázhatsz), ezen kívül a programozáshoz is konyítasz, akkor nem lesz gondod. Ez a 3 év sajnos csak arra elég, hogy mindenbe csak belekóstolj, hiszen a IT világ elég széles. Nem mindenkinek való ez a szak sajnos, sok dolgot magadtól kell megtanulni, de én nagyon szeretem. :)


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. Ha lesz időm, válaszolok.

2018. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Én is Pestre járok és mindenben egyetértek az előttem szólóval. Aki szidja, azoknak ne higgy el semmit.
2018. jan. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!