Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vetési végzős angolosok,...

Vetési végzős angolosok, tudtok véleményt mondani az angol szakrol? Osztályfönökötöket szeretitek? Stb.

Figyelt kérdés
Valamint még az Almádi Kéttannyelvüröl mi a véleményetek? Van ott esetleg sportolási lehetöség? Szerettek odajárni?

2018. jan. 16. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Almádi kéttanba járok. Sportolási lehetőség van, de nem ilyen hűde-akármi. Délutánonként szokott lenni foci, röpi, kosár - amire igény van. Esténként van karate vagy judo, valami hasonló, régen volt még aerobic és jóga.

Amúgy a suli mellett van egy egész jó konditerem, oda szoktak átjárni a srácok edzeni. Futás/bringázás szempontjából pedig nagyon jó Almádi, hiszen ott a Balaton part, bicikliút, stb.


Ezt nemrég írtam, bemásolom:


"Szia! Én most húzom itt az ötödik évem. Nagyon fontold meg, hogy idejössz-e, főleg most: rengeteg tanárunk fog elmenni a régiek közül (nyugdíjba), illetve ment el az előző években, így kb nem is lesz 40 évnél idősebb tanárunk. Mikor én ott kezdtem, azért volt és a színvonalon is eléggé meglátszott: a tapasztalt tanáraim nekem sokkal többet nyújtottak, mint azok, akik nemrég kezdtek el tanítani. Persze azért vannak kivételek, tehát nem mindig számít a kor, és vannak igenis olyan tanáraim, akik örökre nyomot hagytak bennem jó értelemben, dacára annak, hogy maximum 10 éve tanítanak. Viszont volt szerencsém a kezdőköz/újonnan felvett tanárokhoz, és valamelyiküknél a nulladikosok is jobban beszélnek angolul. Ha pont közülük tanít majd valaki, akkor elég necces a nyelvtan jól megtanulni.


Ezek most a tanárok voltak csak, ha jót fogsz ki tehát, akkor nagyon jól jársz - de ne számíts a legjobbra. Fizikát pedig ne itt akarj tanulni, a suli elég humán beállítottságú.

Tanulni rengeteget kell, főleg így érettségi évében (bár gyanítom, ilyenkor mindenhol tepernek). Voltak heteim, amikor 7-8-9 témazárót írtam, plusz vizsgáztunk is angolból. Utána nem a pihenés következett sajnos, hanem egy ugyanilyen hét, csak angol vizsga nélkül. :D :D Ha idejössz és kolis leszel, 1000000% , hogy lesz részed éjszakai tanulásban.


Egyébként nem csak szidni akarom a helyet, tehát én ha fentiek ellenére is ide adnám be a jelentkezésem, mert egyrészt a suli megtanított tanulni, másrészt a közösségünk nagyon-nagyon jó! A kollégista élet vitathatatlanul a legjobb.


Sok a buli, vannak programok, suli is szervez (Valentin-bál, pl), általában jófejek a nevelők, van konyha, lehet főzni. Nagy az összetartás.

Ha jókislány/jókisfiú voltál, kicsi az esélye, hogy az is maradsz (de nem kell ezt túlgondolni - pia, cigi valszeg előkerül, más nem, de legalábbis sokkal merészebb leszel, és nőni fog az önbizalmad, nagyon jó lesz a társasági életed (ami nem a cigin és nem is az alkoholon múlik - azt még hozzáteszem, hogy ha egyiket sem "fogyasztod", senki nem fog téged itt lenézni).

Életre szóló (remélem, legalábbis :D) barátságokat köthetsz..


Összefoglalva... nekem olyan ambivalens az egész. Szeretem is, meg nem is: azért sokszor feltesszük magunknak a kérdést, hogy mégis miért jöttünk ide, stb. Néha annyira sokat kell tanulni, hogy beleőrülünk és sírunk, néha meg annyira nem értjük, miért nem tanulunk semmit, hogy fogunk így leérettségizni, stb... ez tantárgyfüggő.

A közösségi élet viszont kárpótol azért sok dologért. :) Ha van még bármi kérdésed, írj! :)"

2018. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ💕
2018. jan. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!