Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az NKE-re szeretnék menni...

Ha az NKE-re szeretnék menni (ezen belül RTK- adó és pénzügyi nyomozó) a felvételimhez tényleg szükséges ukrán avyg lovári vagy orosz vagy beás vagy kínai B2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé beparáztam mert ha igen sürgősen el kell mennem lovárit megtanulni vagy ha tényleg kell mit ajánlotok?

2018. jan. 16. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A Felvi szerint:


"rendelkezik az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből, vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsgával, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal, vagy oklevéllel"


Tehát barmelyik EU-s ország hivatalos nyelve is jó. Például az angol, a német vagy a francia.

2018. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak mert angolból már voltam vizsgázni és spanyolból is nemsokára megyek és megijedtem hogy ezek közül kell valamelyik
2018. jan. 16. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!