Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha nem tudom/nem...

Mi történik ha nem tudom/nem akarom befejezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

tegyük fel túl nehéz egy tantárgyam vagy az egész félévem de már az utolsóba nem kezdek bele ezért ott hagyom az egyetemet és államilag támogatotton vagyok. van tartozásom az egyetem felé? ha van akkor a fennmaradó félévet kell kifizetnem vagy az addig megkezdettet vagy az összeset?

illetve ugyan ez a kérdés ha belekezdtem egy félévbe de nem fejezem be.



2018. jan. 16. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem az egyetemnek fogsz tartozni hanem az államnak. Az összes felhasznált féélévvel és a belekezdettel is. Ami hátra van nem kell csak amit teljesítettél és amibe belekezdtél.
2018. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A felhasznált féléveidnek egyelőre csak a felét kell visszafizetned. HA nem tanulsz tovább más szakon. Erről kapsz majd egy csekket, de lehet kérvényezni részletfizetést, vagy ha addigra találsz munkát, akkor azt is elfogadják elvileg, ha ledolgozod. De akkor most kell... ha a felét visszafizeted, akkor elég 20 éven belül ledolgoznod, hogy ne kérjék vissza az egészet.
2018. jan. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kezdesz új képzést 1 éven belül, akkor kiküldenek egy csekket, amit 30 napig be kell fizetned. Az összeg az általad elhasznált állami félévek felének megfelelő lesz.
2018. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2018. jan. 17. 07:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És az a félév is beleszámít, amit elkezdtél, de félbehagytál.
2018. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem járok egyetemre még
2018. jan. 18. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!