Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély így előbb befejezni...

Van esély így előbb befejezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Jártam több féléven keresztül,majd volt egy szünet. Most máshol befejezném,mintaterv alapján elég sok tárgyat be lehetne számítattni.

Ugye vehetek fel olyan tantárgyat is,ami nem az ajànlott félévben indul,hanem később?


2016. aug. 1. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármit felvehetsz,ha az előfeltétel teljesül.Tehát nem épül semmire vagy Neked megvan az,amire épül.
2016. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha az előfeltételek teljesülnek a tárgyhoz.


2 probléma viszont előfordulhat:


azt, hogy a tárgyak közül mit fogadtathatsz el, lehet hogy hetekig tart nekik elbírálni, és akkor már lekésed a tárgyfelvételt, vagy csak nagy ügyeskedések árán tudsz utólag tárgyat felvetetni a tanulmányi ügyintézővel. (én megtapasztaltam ezt a 2. változatot)


a másik, hogy az egyetem előírhatja, hogy a kreditek maximum hány százalékát lehet más egyetemről beszámíttatni.

szóval olyat biztos nem csinálhatsz, hogy a kreditek 80%-a már megvan máshol, és te meg elfogadtatod és megcsinálod a maradék 20%-ot.

2016. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szuper. Elméletileg 10tantárgyam nincs meg. A többit már tanultam.

Csak ugye első félévben is van ami még nincs meg,meg a későbbiekben is. De igy túlzottan nem szeretném elhúzni,hogy sok minden meg van.

2016. aug. 1. 19:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát kettes,ez szomorú.:(
2016. aug. 1. 19:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Még az jutott eszembe, hogyha "hivatalosan" nem fogadnak el valami tárgyadat, vagy nem fogadnak el annyi tárgyat, mint szeretnél, akkor még mindig megvan az a lehetőség, hogy az adott tárgy oktatójával megbeszélsz valami kedvezményes tanulmányi rendet, hogy te ezt és ezt tanultad már, viszed neki a tárgytematikát, és akkor lehet hogy valami különbözeti vizsgával, vagy valami beadandó feladattal elfogadja neked a tárgyat, vagy eltekint a katalógustól, és csak vizsgáznod kell belőle, vagy ilyesmi.


Ennek az a hátránya, hogy ezt egyenként kell akkor elintézned minél több oktatóval, még a félév első hetében. De megéri a szervező munka, mert gondolom minden félév számít, amivel hamarabb diplomát szerezhetsz.

2016. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most bogarászom a szabályzatot,valami olyasmit is olvastam,hogy amit be akarsz számíttatni ,az mindig az adott félév előtt kell.(?) Tehát olyat nem lehet,hogy én tegyük fel mindent megkisérlek már az elején beszámittatni?:D (Miskolci Egyetemről van szó most konkrétan,hátha valaki járt oda )
2016. aug. 1. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden félév előtt lehetőséged van beszámíttatni szerintem.


Ja meg azt remélem tudod, hogy a beszámítás általában nem úgy megy, hogy megnézik a tárgyak neveit, hogy "matek 1" és "matek 1" és kipipálják neked, hanem vinned kell valószínűleg a régi egyetemről a tárgyak tematikáját, amiket a megfelelő tanszékek összehasonlítanak a saját tematikájukkal és az egyezőség mértékét vizsgálják. Szóval tényleg nézz utána a szabályzatoknak, meg ha kell, kezdd el a régi helyről összegyűjteni a tematikákat.

2016. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ,azt néztem,hogy részletesebb leirás is kell.
2016. aug. 1. 20:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsd el, hogy a kreditelismerésért szép summát szoktak kérni, kreditenként több ezret.


Továbbá az elismertetés nem 100%-erről valakik döntenek, akik úgy is dönthetnek, hogy nem ismerik el.

2016. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!