Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegény gyerekként lenne-e...

Szegény gyerekként lenne-e esélyem az orvosi egyetemet befejezni?

Figyelt kérdés

Eléggé szegény és hátrányos helyzetű családból származom, van még két testvérem, akik nagyon jó tanulók. Arról van szó, hogy már hosszú ideje érdekel az orvosi szakma és nagyon szeretnék az egészségügyben dolgozni, megvan a kellő tudásom is hozzá, hisz kémiából és fizikából is nagyon sok versenyen részt vettem, a bioszt viszont szeretem, és nem esik nehezemre megtanulni. Csak van egy bökkenő, azaz a szüleim ellenzik ezt a szakot, azzal a kifogással, hogy az orvosi nagyon drága, a könyvektől kezdve az orvosi felszerelésig. És érdekelne, hogy valójában sokba kerülne-e az orvosi és, hogy egy szegényebb sorsú gyereknek lenne-e esélye érvényesülni ezen a területen.

Előre is köszi :)



2014. okt. 22. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokba, de az ösztöndíjból ha jól tanulsz és tudsz mellett kicsit dolgozni, akkor kijössz, mert rengeteg pályázati lehetőséged van, ha jól tanulsz szinte mindenre, eszközökre, felszerelésre stb. A könyvek megvannaka könyvtárba, de össze is lehet spanolni felsőbb évesekkel. No para. :)

Ha ez az álmod csináld, én is nagyon szegény családban nőttem fel és most csinálom az msc-t. Anyukádékkal azt értesd meg, hogy csak egy igazán jó és ütős diploma hozhat ki a mélyszegénységből, ez áldozatokkal jár, de ha jól tanulsz nagyon sok anyagi segítséget kaphatsz.

Csináld!

2014. okt. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de azért nézz utána a különböző ösztöndíj és forráskiegészítő lehetőségeknek. Persze hosszú és nehéz út lesz, de gondolom ezt sejted. Hajrá!
2014. okt. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi tényleg baromi drága, még akkor is, ha államilag támogatott formában csinálod. De azért mindenre van megoldás, ha van egy kis eszed, meg tudod oldani a nehézségeket.
2014. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem olyan drága az orvosi, pedig én sem gazdag családból származom. Egyedül a könyvek drágák, az első félévben tényleg nem igazán lehet kijönni 50 ezer forint alatt, még ha használt példányokat is vesz az ember. De tegyük hozzá, hogy utána el lehet adni másoknak a könyveket, és a pénz visszajön.

De! ezen kívül van egy csomó támogatás, ösztöndíj, amivel még bevételed is lehet. Szinte biztos, hogy ilyen háttérrel szép kis szociális támogatást kapnál az egyetemen, plusz ha jól tanulsz, akkor tanulmányi ösztöndíjat is kapsz. Nekem volt olyan félév, amiko a Sotén 55 ezer forintot kaptam havonta szoctámból és tanulmányi ösztöndíjból. Ebből bőven ki tudtam jönni, mindent meg tudtam venni (bérlet, könyvek, ebédek) Mondjuk én bejáros voltam nem kolis, de a koli sem olyan drága. Szóval én azt mondom, hogy mindenképpen próbáld meg!!! Az anyagiak ne tartsanak vissza, mert mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Ez a nagy esélyed most kirörni, élj vele!

2014. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A könyvek nagy részét be lehet szerezni használtan, esetleg fénymásolva. Ott a könyvtár is. Persze jó, ha saját könyved van, meg van olyan, ami mindenképpen színesben kell, tehát a nyomatátás kizárva, de megoldható így is a dolog. Felsőbbéves hallgatótól is lehet kölcsön kérni. Ne ezen múljon a pályaválasztásod, szerintem. Sporolj, amennyire lehet, de nem ez a lényegi szempont. Ösztöndíjat is fogsz kapni, ha jól tanulsz, akkor tanulmányit is. Abból már tudsz venni könyvet, ha a kolit, ennivalót fizetik neked esetleg a szüleid.
2014. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat és a bíztatást, remélhetőleg így is fog alakulni :)
2014. nov. 12. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!