Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 64-67 pontos...

Szerintetek 64-67 pontos îrásbelivel hová van esélyem, hogy behîvjanak szóbelire ill. felvegyenek?

Figyelt kérdés
Xantus,Szinyei(angol-francia vagy angol-német),Kölcsey(francia kéttan,vagy angol nyek)Leövey(angol nyek),Szent László(emelt angol vagy biosz-kémia)kiszemelt gimnázium.

2018. jan. 20. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha jók a jegyeid akkor esélyed van, persze. Nekem egy ismerősöm 60 pontos felvételit írt, még 2 éve és simán felvették a Leöveybe, sőt elsők között. Igaz, ő társadalomismeretre ment.


A Szent László erősebb talán ezek közül, oda nem olyan valószínű, de a többibe fel fognak venni, valószínűleg.

2018. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezek közül max a László és a Kölcsey kétesélyes, a többibe tuti behívnak. A Kölcsey pedig simán összejöhet egy jó szóbelivel.

Amúgy leöveys vagyok és ide szinte biztosan bejutnál:)

2018. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Leöveybe?Akkor azt is beîrom.:)Azt hittem,oda nehéz bejutni.Azt olvastam,hogy lehet behîvnak ennyi ponttal,de csak a 75 pontosokat veszik fel.
2018. jan. 21. 13:23
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,de engem nem érdekel a társadalomismeret.Az angol nyek érdekel.Ott is van esélyem.
2018. jan. 21. 13:25
 5/15 anonim ***** válasza:

75+ pont körüliek rendszerint erősebb sulit választanak (ezért is van az, hogy az iszonyú túljelentkezés ellenére nem reménytelen a bejutás, nagyon sokan csak második-harmadik helyre írják be). A nagy átlag sztem olyan 65-70 egynéhány között van, de én pl csak 62-vel jutottam be. Igaz, 46 vitt pontom és max szóbelim volt mellé (ez a természettudomány).

A nyek valóban erősebb, de jó szóbelivel és vitt jegyekkel egyáltalán nem lehetetlen:)

2018. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
48 pontot viszek.Az angolom elég jó,mert beszêdcentrikus angolra járok magántanárhoz.A természettudományi is érdekelne,de azt hallottam,hogy az nem túl jó a Leöveyben.Túl szivatós szaknak mondják.
2018. jan. 21. 14:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó angollal nem gondolkodnál el inkább a haladó tagozaton?

A nyeken kb elementary (totál alap igeidők, szavak stb) vagy max nagyon gyenge középhaladó szintről indul az oktatás, nálunk akik tudtak már előtte akár B1-es szinten is, azok első évben szétunták magukat. Szerintem ha tényleg jól tudsz kommunikálni, a haladó tagozattal messze jobban járnál és bejutási küszöbben is hasonlóak. Persze a végső döntés a tiéd, de én nagyon ajánlom neked:) megjelölhetsz több tagozatot is, aztán majd a pontjaid és a szimpátia alapján variálsz később.

Termtud, áhh...az voltam/vagyok én is, nem mondanám rossznak a szakot, de csak akkor nem fogod megutálni, ha tényleg nagyon-nagyon elkötelezett vagy a reál tárgyak iránt. Úgy viszont tényleg nagyon érdekes, vannak laborgyakorlatok, kísérletezés meg minden:)

2018. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!Én azt gondoltam,hogy a Nyek-en is van haladó tagozat.Nem csoportbontásban tanulnak angolt?Kezdő szintet semmiképpen nem akarok!
2018. jan. 21. 15:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Csoportbontás van, mivel a németesek még sosem tanultak angolul és ők mindenképp külön vannak. De hogy a 15 fős angol nyeken belül is van-e, nem tudom. Kiderítem mindenesetre, ha gondolod:) bár nekem úgy rémlik, hogy nem volt, egységesen kezdtek egy nem teljesen kezdő, de nem is túl magas szintről.
2018. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezek közül csak a Szent Lászlóba nem fognak behívni szóbelizni, a többibe igen. És ha jó a szóbelud fel is vedznek, Kölcseybe lehet csak a francia kéttanra.
2018. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!