Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (Kaposváriak főként) Milyen...

(Kaposváriak főként) Milyen szakot ajánlotok, melyik gimit számomra?

Figyelt kérdés

Igazából színötös (7.-es) tanuló vagyok,de gyökeresen rühellem a történelmet és az irodalmat (nyelvtanból már voltam országos versenyen,de amúgy a humán tantárgyak nem vonzanak.)

Zrínyiben tanulok,kéttannyelvű osztályban,de nem szeretnék nyelvvel foglalkozni.

Reálos irányba mennék,vagy biosz-kémia,vagy esetleg matek.

Lehet,hogy biológiával foglalkoznék,de a rajztudásommal és a jó matekommal akár mérnöki pályára is mehetnék.

Szóval:Táncsics?Munkácsy?Vagy a Zichy-be menjek?

Milyen szakra? A Táncsics biosza elvileg lehetetlenül nehéz.



2018. jan. 20. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Táncsicsos voltam.:) Kemények, alaposak, van biosz-kémia-magyar-töri-matek-infó(vagy fizika?) speces osztály, meg talán angol is. Én biosz-kémiás osztályba jártam, hát azért ott megkövetelték a tanulást és a pontosságot. Nagyon jó a tanár (nekünk Miklós Endréné volt), élvezettel tanít, sokat kísérleteztünk is, de követel rendesen.

Cserébe kb mindenkit felvettek oda, ahova akart is menni, legyen az biosz, orvosi, mentőtiszti, gyógyszerész, akármi.


Nem volt nehéz amúgy, legalábbis nekem. Nem nehezebb, mint ami vegyészként sokkolt ennek ellenére.:'D


A többit nem ismerem annyira, egy jó barátom Munkys volt, ő azt is nagyon dicsérte, bár ő töri/magyar vonalon mozog, nem tudom, ott milyen tagozatok vannak meg ilyesmi..

2018. jan. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi :)

Inkább a Táncsicsba mennék amúgy,mert elvileg (meg gyakorlatilag is) a természetudományokban erősebb,és kevesebb a hülye tanár :D

És sokan dicsértétek Miklósnét,és ha szerencsém van,akkor kifogom őt :)

Csak azt nem tudom,hogy menjek olyan irányba,mint te vagy az unokatestvérem (ő biomérnök azt hiszem),vagy forduljak inkább építészmérnök vagy hasonló felé. :/

2018. jan. 21. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van eszed ehhez, akkor inkább ez, itt is lesz matek bőven.:) És én ezt biztosabb szakmának tartom. Az építészet csodálatos, de a mérnöki szakmák közül talán a legméltatlanabb..:/ Ráadásul egy műszaki rajz azért mégsem olyan, mint egy bármilyen más rajz. Persze nem lebeszélni szeretnélek, csak hasonló dilemmában voltam én is mással és nekem is azt mondták, hogy ha úgymond "megadatott", hogy értem és szeretem a kémiát, ami sokaknak képtelenség, akkor használjam ki.:D
2018. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Eszembe véstem a tanácsodat :)
2018. jan. 21. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha biológiát, vagy matekot akarsz tanulni, akkor mindenképpen Táncsics. Különben is sokkal jobb suli minden tekintetben, mint a Munkácsy, a Zichyről nem is beszélve. Táncsics matekon és bioszon is sokat kell tanulni (én matekos voltam), de ha tényleg érdekel, akkor azért nem teljesíthetetlen. És ha becsülettel végigcsinálod, akkor nem lesz bajod az érettségivel, fel fognak venni szinte bármilyen egyetemre.

Ui.: Szoktak lenni nyílt napok gimikben, majd jövőre menj el. A Zichyt semmiképp nem ajánlom, a Munkácsy helyett is inkább a Táncsicsot javaslom. Ha esetleg van még kérdésed, írj privit.:)

2018. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Kat.gimi
2018. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!