Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácsokat várok, akik az...

Tanácsokat várok, akik az ELTE kínai szakán tanulnak/tanulnak. Esetleg aki már végzett ott, vagy ismer olyat aki kínai tolmácsként végzett, szívesen fogadok tapasztalatokat, hogy mennyire sikerült elhelyezkedni az illetőnek? Köszönöm! L/20

Figyelt kérdés
1. Olvastam, hogy nem érdemes egyszerre két ázsiai nyelvet tanulni. Szóval mit javasoltok kínai mellé minornak? 2. Tényleg duplán számítja az állam a major+minor miatt a támogatott féléveket? 3. Normális tempóban halad az oktatás? Hogy lehet bírni? Másik nyelvre is jut elég idő? 4. Érdemes a kínai tolmácsot kitűzni célnak? Jövedelmező?

2018. jan. 21. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

1. Igaz. Kinai mells minden passzol.

2. Nem nem szamitja duplan

3. Egyaltalan nem marad megegy teljesen uj idegen nyelvre idod ha nem akarsz megbukni nyelvi alapvizsgan otthoni tanulas min 3-5 ora NAPONTA. Teszem hozza a 3 ev alatti alapkepzesen nem tanulod meg olyan perfektreva kinait hogy kovetkezo felevbe felvegyenek tolmacs-fordito MAra. Sajnalom ez az igazsag en is ott tanulok most, bar nem kinaival, de tudom hogy megy

4. Igen erdemes.

2018. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Képzés alatt van lehetőséged kmenni 1 évre Kínába tanulni. Sok féle ösztöndíjlehetőség van, én is kínain tanulok.
2018. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!